Miejską komunikacją za darmoMagda FritzMagda Fritz

Miejską komunikacją za darmo

Tak będzie w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu.Mieszkańcy czechowickiej gminy przez 2 dni za darmo będą jeździli miejskimi autobusami w przyszłym tygodniu. Ma to być okazja, żeby pochwalić się nowymi autobusami. "Mamy 4 nowe autobusy marki Solaris Urbino 12"- mówi burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Wartość nowego taboru, to ok. 4 mln zł. Aż 85 proc. tej kwoty udało się pozyskać z zewnątrz. Posłuchajcie

To nie koniec zakupów w czechowickim Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej. Kolejne 3 autobusy, które pojawią się w przyszłym roku będą już pojazdami hybrydowymi. Na wszystkie udało się pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych.

Za darmo czechowickimi autobusami pojedziemy w poniedziałek (18 września). Powtórka- w piątek 22 września w związku z obchodami Dnia bez Samochodu. Każdy kierowca, który tego dnia zostawi auto w garażu nie zapłaci za bilet. Wystarczy, że pokaże dowód rejestracyjny i dokument tożsamości.

Jak szacuje burmistrz Błachut dzień bezpłatnej komunikacji to koszt kilku tysięcy zł. "Pamiętajmy, że sporo pasażerów ma bilety miesięczne"- mówi samorządowiec. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: