Jedna impreza - kilkanaście wydarzeńAgnieszka PłoskonkaAgnieszka Płoskonka

Jedna impreza - kilkanaście wydarzeń

„Nikt nie idzie sam do nieba” pod takim tytułem odbywa się XXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.To kilka dni ciekawych wydarzeń i spotkań organizowanych przez żywiecki Klub Inteligencji Katolickiej. Koncerty, pokazy filmowe, wystawy, konkursy i wykłady wzbogacają ofertę kulturalną miasta o wydarzenia religijne. Posłuchajcie!

Jak dodaje Marek Moszczak wystawa jest cały czas dostępna w Muzeum Miejskim w Żywcu. Ale to zaledwie namiastka tego, co przygotowano. Dziś warsztaty poświęcone rodzinie, jutro zajęcia muzyczne, których efektów będzie można posłuchać podczas mszy w żywieckiej Konkatedrze. Tam też w niedzielę zaśpiewa i zatańczy Zespoł Pieśni i Tańca „Ziemia Żywiecka”. W planie jest również pokaz filmowy w kinie Janosik, a zwieńczeniem całego tygodnia będzie poniedziałkowa msza pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla z okazji XXII Rocznicy Wizyty Jana Pawła II w Żywcu. Termin imprezy tradycyjnie już przypada w tym czasie. Posłuchajcie!

Dziś rusza też kolejna edycja Dni Kultury Chrześcijańskiej w Cieszynie. W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło "Jezus - Droga, Prawda, Życie". W ramach tej ekumenicznej imprezy odbędą się m.in. liczne koncerty i warsztaty.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: