Jak brzmi "Panie Janie" po chińsku? Posłuchajcie!Magdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Jak brzmi "Panie Janie" po chińsku? Posłuchajcie!

Oczy całego świata skierowane były wczoraj na Cieszyn.Śpiewają, tańczą, recytują!  Od 12 lat na cieszyńskim rynku odbywa się "Wieczór Narodów". To niezwykłe wydarzenie, jest jedną z atrakcji letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej. Impreza na stałe wpisała się już w kalendarz imprez w mieście nad Olzą i wzbudza niemałe zainteresowanie wśród cieszynian.

Jak mówi prof. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, to okazja by pokazać, że to właśnie Cieszyn jest międzynarodowym centrum świata. Posłuchajcie!

Studenci z 36 krajów z wszystkich kontynentów przeszli barwnym korowodem od Uniwersytetu Śląskiego na płytę rynku, gdzie o godzinie 15:00 odśpiewali piosenkę "Panie Janie" w kilku językach.

"Wieczór Narodów" poprzedza dyktando, które jest prawdziwym sprawdzianem czego do tej pory studenci się nauczyli. Wzięło w nim udział ponad 170 osób. Magdalena Knapik, lektor w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ mówi, że w tym roku dyktando jest wyjątkowe, bo obchodzi jubileusz - od 20 lat obcokrajowcy walczą o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego. Posłuchajcie!

Studenci naszego języka uczyć się będą jeszcze przez dwa tygodnie. Letnia szkoła języka jest organizowana po raz 27. 


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: