Ekstremalni mundurowiPaweł ChudeckiPaweł Chudecki

Ekstremalni mundurowi

105-ciu zawodników reprezentujących służby mundurowe z całej Polski stanęło dzisiaj na starcie ekstremalnego biegu górskiego.

Zawodnicy startujący z Doliny Zimnika w gminie Lipowa, musieli wbiec na szczyt Skrzycznego i wrócić, pokonując w ten sposób dystans ponad 21 km. To trasa „Półmaratonu Górskiego o Puchar Komendanta Głównego Policji”.
Zdzisław Dutka przewodniczący związków zawodowych KPP Żywiec, to jeden z organizatorów półmaratonu. Jak mówi,"... to duże zaskoczenie, że w pierwszej edycji tak trudnego biegu, startuje ponad setka zawodników".

Posłuchaj1

Wójt Lipowej Jan Góra, nie kryje satysfakcji, że to właśnie tutaj udało się zorganizować tak prestiżową imprezę. "Starania, które czyniliśmy wspólnie z władzami powiatu, zaowocowały doskonałą promocją regionu".

Posłuchaj2

Ekstremalną trasę w upalnej pogodzie, najszybciej pokonał Jacek Michulec - policjant z Żywca. Zajęło mu to prawie 1 godzinę i 31 minut (1:30:54).
Najszybsza kobieta to Anna Porzuczek – strażniczka miejska z Tychów. Jej czas był o niespełna 31 minut gorszy od zwycięzcy biegu.