Dofinansowania do eko-działaniaAgnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Dofinansowania do eko-działania

Żywiec się nie poddaje. Walka ze smogiem spędza sen z oczu samorządowcom, szczególnie w Kotlinie Żywieckiej, gdzie problem jest największy.

Stąd coraz to nowe pomysły i kolejne działania w tym kierunku, które burmistrz miasta Antoni Szlagor podsumował ostatnio na stronie internetowej Urzędu.
Jak pisze, w tym roku mieszkańcy będą mogli uzyskać dofinansowanie na wymianę pieców w budynkach lub podłączenie do miejskiej sieci elektrociepłowniczej. Finansowe wsparcie jest przewidziane także w przypadku pomp ciepła oraz solarów w wysokości 50% kosztów zakupu i instalacji. W ramach działania klastra energetycznego będzie uruchomiona specjalna platforma zakupowa, dzięki której będzie możliwy zakup zbiorowy opału, co znacznie obniży koszty. To tylko część zadań, które realizuje miasto, do czego, jak wspomina burmistrz, zmobilizowały go dane Światowej Organizacji Zdrowia. Posłuchajcie!
Wśród propozycji realizowanych przez miasto jest także rozbudowa sieci gazowniczej, wymiana autobusów na pojazdy niskoemisyjne, montaż w każdej dzielnicy urządzeń pomiarowych mierzących poziom zanieczyszczeń pyłami zawieszonym oraz edukacja przez organizowanie konferencji czy zajęć w szkołach.
Szczegóły:
http://www.zywiec.pl/dzialania-proekologiczne-w-zywcu,1189,akt.html
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: