Czy mamy z TYM problem?Magdalena StokłosaMagdalena Stokłosa

Czy mamy z TYM problem?

Największy kłopot w tym, że śmieci traktuje się jako... kłopot. A szkoda - bo to niesamowity potencjał, co udowadnia najnowsza odsłona "Dizajnu w przestrzeni publicznej".Z roku na rok produkujemy ich coraz więcej, chociaż w dobie konsumpcjonizmu tyle się mówi o bardziej ekologicznym podejściu do życia. Odpadom poświęcona jest kolejna odsłona cyklu „Dizajn w przestrzeni publicznej: Mamy problem?”, mówi Ewa Gołębiowska, dyrektorka Zamku Cieszyn, posłuchajcie!

Wystawa pokazuje procesy, projekty i inicjatywy z Polski i ze świata, które na pozór wydają się drobne, ale tak naprawdę wiele zmieniają. Jednym z takich projektów jest pomysł grupy Eneris - „Segreguję - nie widzę przeszkód”, o którym mówi Bartosz Lewicki, posłuchajcie!
 
Naklejki oprócz zapisu alfabetem Braille’a, ma także specjalne wypukłe piktogramy, pozwalające zidentyfikować pojemniki na poszczególne frakcje odpadów. Są one rozsyłane za darmo potrzebującym.

Podczas wczorajszego otwarcia można było spróbować dań przygotowanych z resztek, zbudować własny instrument muzyczny z odpadów oraz posłuchać występu grupy Recykling Band, która gra na stworzonych przez siebie instrumentach.

Wystawę „Diznajn w przestrzeni publicznej: Mamy problem?” można podziwiać do 22 października w Zamku Cieszyn.Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: