Cudze chwalicie, swego nie znacieAgnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Strumieński Ratusz przeżył prawdziwe oblężenie, tylu zwiedzających jeszcze tam nie było. Ponad 120 osób osób pojawiło się na wernisażu wystawy „Cudze chwalicie, swego nie znacie” w Galerii pod Ratuszem, gdzie zaprezentowano prace mieszkańców Pruchnej, jednego z sołectw gminy. A co pojawiło się w podziemiach urzędu zdradza Henryka Brańczyk, pomysłodawczyni i organizatorka przedsięwzięcia. Posłuchajcie!
W Galerii można także poczytać poezję, zobaczyć stroje ludowe, misternie wykonane rękodzieło m.in. obrusy, poduszki, bluzki zdobione różnymi rodzajami haftów, origami i ozdoby z papieru, biżuterię i wiele innych eksponatów. Wystawa zawiera również ciekawe kolekcje i nietuzinkowe pamiątki wystawców. Wszystkich łączy jedno, miejscowość z której pochodzą. Sołtys Pruchnej, Oton Czakon z dumą przyznaje, że we wsi talentów nie brakuje.
-Same artystyczne dusze tam mieszkają. Ciekawe zjawisko, że to z pokolenia na pokolenie przechodzi, bo ja znam jeszcze ich babcie, ich mamy. Uczą się od tych starszych i to jest fantastyczna sprawa.
A kto wystawy jeszcze nie widział, może zajrzeć przy okazji wizyty w Urzędzie Miejskim.
-Ratusz, który kojarzy się z urzędem, tutaj stał się jedną wielką galerią, ponieważ nie tylko w naszych piwnicach działo się bardzo wiele, ale także na korytarzach i na pierwszym piętrze w sali sesyjnej. Po raz kolejny mieszkańcy pokazali, że Ratusz może być odbierany jako miejsce spotkań - mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia i zaprasza do odwiedzin Ratusza, gdzie wystawa będzie dostępna do 21 kwietnia.
Fot.: Facebook/UG Strumień

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: