Bielszczanie Mistrzami Polski!!!
Magda FritzMagda Fritz

Bielscy piłkarze halowi REKORDU pokonali w ostatniej kolejce Futsal Ekstraklasy zespół ze Zduńskiej Woli 9:5.REKORD- GATTA ACTIVE ZDUŃSKA WOLA 9:5 (7:4)

O złotych medalach Futsal Ekstraklasy decydował mecz w Bielsku-Białej. W  hali w Cygańskim Lesie bielski REKORD, lider rozgrywek podejmował obrońcę mistrzowskiego tytułu- Gattę Active Zduńska Wola. Przyjezdni mieli tylko 1 punkt mniej od bielszczan, zatem obie drużyny liczyły na zwycięstwo.

Takiego początku spotkania w wykonaniu gospodarzy chyba nikt się nie spodziewał. REKORD wyszedł na parkiet spięty, przez pierwsze 10 minut praktycznie nie istniał na parkiecie. To zawodnicy Gatty atakowali, byli szybsi, bardziej ruchliwi, a swoje akcje kończyli celnymi strzałami na bramkę bronioną przez Michała Kałużę. Widać to było na tablicy wyników- 0:3. Dopiero przy tak wysokim prowadzeniu obrońców tytułu, REKORD otrząsnął się i zaczął grać. Jeszcze przed przerwą udało się miejscowym... objąć prowadzenie! Wynikiem 7:4 zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie Gatta próbowała nawiązać kontakt z gospodarzami, ale bezskutecznie. REKORD ze spokojem dowiózł zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

POSŁUCHAJCIE, co po meczu powiedział Paweł Budniak, zawodnik REKORDu Bielsko-Biała