Zagrali dla AleppoPaweł ChudeckiPaweł Chudecki

Zagrali dla Aleppo

Na dziedzińcu między Starym a Nowym Zamkiem w Żywcu, odbyła się pierwsza, koncertowa część wydarzenia Żywiec dla Aleppo – Inicjatywa Obywatelska.

Kilkadziesiąt osób zjawiło się w sobotni wieczór na dziedzińcu między Starym a Nowym Zamkiem w Żywcu. Tam właśnie odbyła się pierwsza, koncertowa część wydarzenia Żywiec dla Aleppo – Inicjatywa Obywatelska, w której wystąpiły m.in. żywieckie zespoły Sonbird i Black Bee. Nasze działania mają na celu wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej, ale od początku zależało nam na tym, aby niosły także walor edukacyjny, mówi Szymon Wróbel, jeden z inicjatorów akcji./posłuchaj/

Nie możemy siedzieć bezczynnie i udawać, że nie widzimy co się dzieje. Nasza akcja pewnie nie jest pierwsza w Polsce ale chcemy pokazać, że warto coś robić, mówi Kuba Winiarski, współorganizator wydarzenia. Akcja jest na pewno jedną z pierwszych w kraju a wspomaga nas Janina Ochojska z PAH. Chcemy zebrać pieniądze dla potrzebujących, a trzeba wiedzieć, że to dla nas, naprawdę niewielki wydatek. Jedna złotówka wystarczy na wodę na cały dzień dla syryjskiej rodziny.

Podobna akcja, tym razem „Bielszczanie dla Aleppo”, planowana jest w Bielsku-Białej na 25-go lutego.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: