To najlepsze szkoły w regionie!Agnieszka PłoskonkaAgnieszka Płoskonka

To najlepsze szkoły w regionie!

Bielsko-Biała nie ma się czego wstydzić, dobrze poradził sobie też Cieszyn.Poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce. Zestawienie po raz 19. przygotował miesięcznik "Perspektywy". Choć placówkom z naszego regionu daleko do krajowej czołówki, w wojewódzkiej klasyfikacji uplasowały się wysoko.
W kategorii liceów ogólnokształcących oceniono łącznie 500 szkół,  V Liceum z Bielska-Białej zajmuje 2. miejsce w województwie, 26. w rankingu ogólnopolskim. Zaraz po nim z miejscem 3. jest Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego z Cieszyna. Jednak to bielskie ogólniaki zdominowały pierwszą dziesiątkę śląskiego zestawienia, gdzie oprócz "Piątki” pojawiły się: I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego oraz III LO im. Stefana Żeromskiego.
Wśród techników 3. miejsce na podium rankingu wojewódzkiego przypadło Technikum nr 1 w ZS im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie, co daje 29. pozycję w ogólnopolskim plebiscycie na 300 ocenianych szkół. W dziesiątce zmieściła się także cieszyńska Szkoła Organizacji i Zarządzania oraz Technikum nr 1 w ZS Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.
Za najlepsze liceum w kraju uznano, podobnie jak rok temu, XIII LO w Szczecinie, a najlepszym technikum okazało się Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy.
Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też egzaminy zawodowe.
Listę najlepszych liceów w województwie zobaczycie
tutaj, a tu link do rankingu techników.
Fot.: Facebook
Zobacz inne wiadomości tego autora: