Koniec koszmaru mieszkańców!Magda FritzMagda Fritz

Koniec koszmaru mieszkańców!

Na ten moment bielszczanie czekali kilka lat. Udało się!

To koniec spalarni odpadów medycznych przy szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej. Po kilku latach walki mieszkańcy Cygańskiego Lasu, rekreacyjnej dzielnicy miasta mogą odetchnąć z ulgą. Rada miejska przegłosowała dzisiaj uchwałę dotyczącą zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tej części miasta.
"Projekt tej nowelizacji został sporządzony m.in. na wniosek Komisji Gospodarki Przestrzennej  i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej z kwietnia 2015 r. i dotyczy likwidacji zapisu odnoszącego się do spalarni odpadów medycznych na terenie szpitala wojewódzkiego"- mówi Grzegorz Gleindek, dyrektor Biura Rozwoju Miasta w Urzędzie Miejskim.
Od głosu w tej sprawie wstrzymał się Ryszard Batycki, wiceprzewodniczący rady miejskiej, który jest dyrektorem szpitala wojewódzkiego. "Wprowadzenie zakazu lokalizacji spalarni odpadów medycznych
jest w istocie jedynym powodem zmiany miejscowego planu i dotyka szpitala, którym kieruję. Jestem równocześnie radnym z tej dzielnicy. Zachodzi więc istotny konflikt interesu, wobec czego nie wezmę udziału w głosowaniu"
- mówił Batycki.
Przegłosowana uchwała wykreśliła spalarnię odpadów medycznych z listy przedsięwzięć, które mogą być prowadzone na tym terenie."Skończył się koszmar mieszkańców, pozostaje kwestia odpowiedzialności"- mówi Jacek Zachara ze stowarzyszenia Olszówka, który razem z mieszkańcami tej dzielnicy najpierw ujawnił, a potem doprowadził do zamknięcia spalarni. POSŁUCHAJCIE.

 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: