Pies daje ci znakiMagda FritzMagda Fritz

Pies daje ci znaki

Bielscy policjanci odwiedzają ze swoimi psami szkoły podstawowe i przedszkola. Realizują swój autorski program.Sierż. sztab. Zbigniew Olek, kierownik zespołu przewodników psów służbowych w miejskiej komendzie jest współautorem programu "Poznajmy się, daję ci znaki".
"Odczytując znaki, jakie daje nam zwierzę uczymy dzieci jak rozpoznać czy ten pies ma zamiar nas zaatakować, czy tylko będzie szczekał. A może będzie machał ogonem i da się pogłaskać"- mówi funkcjonariusz.
Program został opracowany na bazie doświadczeń z wcześniejszych takich wizyt w szkołach. Realizowany był najpierw w podstawówkach, potem po modyfikacji także w przedszkolach. Dzieci odwiedza przewodnik z psem, cały program jest w formie multimedialnej. Uczniowie dowiadują się, jak zachowywać się w obecności czworonoga. "Wiadomo, dziecko podchodzi z dystansem do psa. Po naszych zajęciach niektóre maluchy przełamują swój lęk. Wiedzą, z której strony podejść do czworonoga, jak zachować się żeby uniknąć pogryzienia"- mówi mł. asp. Sławomir Gram, przewodnik owczarka niemieckiego.
Jak mówią policjanci, szkoły same zgłaszają się i zapraszają ich do siebie.

Posłuchaj audycji:Zobacz inne wiadomości tego autora: