Nowe karetki trafiły na PodbeskidzieMagda FritzMagda Fritz

Nowe karetki trafiły na Podbeskidzie

Pieniądze na ich zakup pochodzą ze Ślaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dwie nowe karetki trafiły dzisiaj na Podbeskidzie- do Jasienicy i Wisły, trzeci pojazd wkrótce ma zaparkować w Łękawicy na Żywiecczyźnie.
Ambulans, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt wart w sumie z wyposażeniem 500 tys. zł został przekazany Bielskiemu Pogotowiu Ratunkowemu. Będzie on stacjonował w Jasienicy i udzielał pomocy mieszkańcom tej gminy. Kluczyki przekazał Jan Chrząszcz, wicewojewoda śląski.
"Pierwszy raz od niepamiętnych czasów otrzymujemy karetkę od wojewody. To dla nas ważne wsparcie"- mówi Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. POSŁUCHAJCIE. Pojazd, który otrzymało Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe będzie stacjonował w Wiśle. Jak mówi Jan Chrząszcz, wicewojewoda śląski trzecia karetka trafi do Łękawicy. Ambulans został już kupiony, trwa jego wyposażanie, na Żywiecczyznę powinien trafić w ciągu 2-3 tygodni.
"Od pogotowia żywieckiego rozpoczęły się nasze starania, tam były największe braki. W Łękawicy miejsce na karetkę, która miała tam trafić czeka kilka lat. Pojazd nie trafił tam, a garaż musiał być ogrzewany..."- mówi wicewojewoda śląski.
Pod koniec minionego roku nowa karetka trafiła do Pisarzowic. Została ona zakupiona ze środków własnych Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.
Zobaczcie, w  jaki sprzęt wyposażyło Bielskie Pogotowie ambulans w Jasienicy.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: