Groził nożem sprzedawczyni i wiele więcejKatarzyna KoczwaraKatarzyna Koczwara

Groził nożem sprzedawczyni i wiele więcej

Jest podejrzany o rozbój, kradzieże, włamania, posiadanie narkotyków oraz naruszenia nietykalności policjantów. Łączna wartość strat wyniosła prawie 65 tysięcy złotych. Teraz grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu.
Jak informuje Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji: - Policjanci z prewencji zatrzymali 19-latka bezpośrednio po kradzieży, której dopuścił się na jednej ze stacji paliw w Cieszynie. Pijany mieszkaniec Cieszyna był bardzo agresywny. Szarpał i kopał interweniujących funkcjonariuszy. Po wytrzeźwieniu 19-latek usłyszał zarzuty. Okazało się, że młody mieszkaniec Cieszyna miał znacznie więcej przestępstw na swoim koncie, których dopuścił się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ubiegłego roku. 
Kryminalni udowodnili mu posiadanie narkotyków, kradzież karty bankomatowej, pieniędzy, telefonu komórkowego oraz usiłowanie kradzieży roweru. Pod koniec listopada dokonał rozboju w sklepie na jednym z osiedli w Cieszynie. Grożąc nożem zastraszył pracownicę i zażądał od niej pieniędzy. Oprócz gotówki, zabrał jeszcze alkohol i papierosy. W grudniu, w okresie przedświątecznym włamał się do jednego z mieszkań w Cieszynie, skąd ukradł m.in. złotą biżuterię i inne przedmioty o łącznej wartości blisko 60 tysięcy złotych.
- 19-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Po tym, jak mężczyzna usłyszał siedem zarzutów, sąd na wniosek śledczych i prokuratora postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności - dodaje rzecznik.
fot. KPP Cieszyn
 


Zobacz inne wiadomości tego autora: