Biegniemy! Salon fryzjerski w dostawczakuMagda FritzMagda Fritz

Biegniemy! Salon fryzjerski w dostawczaku

Włosy i książkę będzie można oddać podczas 3 biegu charytatywnego, wspierającego dziecko chore na raka w Bielsku-Białej.

9 października w Wapienicy odbędzie się impreza pod hasłem "Biegniemy z Mają dla Hani Szymborskiej"- 3-latki, która walczy z białaczką. Co ciekawe, do udziału w tym wydarzeniu zaprasza Martyna Wojciechowska,dziennikarka i podróżniczka oraz Rafał Sonik, przedsiębiorca i sportowiec, wielokrotny uczestnik morderczego Rajdu Dakar. Oboje zapraszają na bielski bieg w filmikach, które nagrali. Można je zobaczyć, wchodząc na portal społecznościowy Facebook.
Podczas biegów- 10-kilometrowego górskiego i 2,5-kilometrowego rodzinnego nie będzie mierzony czas, a zamiast wpisowego będą datki do puszki. Organizatorzy przekonują, że pomagać można w różny sposób, nie tylko finansowo. Można przekazać swoje włosy na perukę dla chorego dziecka. "Na zrobienie jednej potrzeba włosów od 4 do 7 dawców"- mówi Anna Rutkowska z Fundacji przyjaźni We girls. Jedną perukę robi się od 3 do 6 miesięcy i jest ona bardzo droga. Potrzebujące dzieci otrzymują je od fundacji za darmo. Jak mówi Katarzyna Piątek, organizatorka biegu taka akcja, to okazja do zrobienia za darmo nowej fryzury. POSŁUCHAJCIE.
Chętni do oddania włosów muszą się zgłosić. Można to zrobić przez portal Facebook, wyszukując wydarzenie Biegniemy z Mają dla Hani.
9 października odbędzie się też zbiórka książek dla pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych. To propozycja skierowana do dzieci, które przyniosą własną książkę z dedykacją (kilka słów o sobie, jak masz na imię, ile masz lat, dlaczego wybrałeś tę książkę). W zamian otrzymają nową pozycję do swojej biblioteki. To akcja "Książka za książkę".
ZAPISY DO UDZIAŁU W BIEGACH WŁAŚNIE RUSZYŁY, także przez Facebooka.
Cała rozmowa jest do odsłuchania w zakładce- Gość dnia.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: