Biegli dla Mai. Teraz Maja biega dla innych!Magda FritzMagda Fritz

Biegli dla Mai. Teraz Maja biega dla innych!

To nie jest zwykła impreza biegowa. Tutaj nie ma wpisowego, ani pomiaru czasu.

9 października w Bielsku- Białej odbędzie się 3 Bieg Charytatywny "Biegniemy z Mają dla...." Tym razem celem będzie wsparcie małej Hani, która walczy z białaczką. Jak mówi Katarzyna Piątek z Bielska-Białej, wszystko zaczęło się, gdy zachorowała jej 5-letnia córka Maja. "Kiedy nagle człowiek słyszy diagnozę o chorobie swojego dziecka, to potrzebuje wsparcia psychicznego. Nasi znajomi wymyślili, że zorganizujemy bieg, pokonamy 10 km po górach. Jest to coś trudnego dla niektórych, dla nas też codziennie było trudno..."- wspomina nasz poranny gość.
W pierwszym biegu dla Mai w dolinie Wapienicy wzięły udział setki biegaczy. Część pokonała 10 km, była też do przebiegnięcia lub przejścia krótsza trasa rodzinna. W związku z dużym odzewem, pani Katarzyna ze znajomymi postanowiła organizować kolejne biegi. Każda impreza wspiera także finansowo dziecko chore na raka. Posłuchajcie.
3 edycja biegu odbędzie się 9 października. Towarzyszyć jej będą akcje: oddawania włosów na peruki dla chorych dzieci, akcja książka za książkę, w czasie której najmłodsi będą mogli podarować swoją książkę dla dzieci na oddziałach nowotworowych, akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz profilaktyka z fundacją Iskierka.
Całą rozmowę z naszymi gośćmi (w studiu byli też Maja i jej starszy brat Mikołaj) znajdziecie w zakładce- gość dnia.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: