25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!Magda FritzMagda Fritz

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

To już 15 stycznia w najbliższą niedzielę.

Rekordowa liczba wolontariuszy w bielskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 350 osób wyjdzie w niedzielę z puszkami na ulicę Bielska-Białej i okolicznych miejscowości. W tym roku WOŚP, podobnie jak dotychczas będzie zbierała pieniądze na oddziały ogólnopediatryczne w szpitalach oraz na seniorów. "W tym roku mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń od chętnych do współpracy. Zaskoczyło nas to. Prosiliśmy fundację o zwiększenie limitu. Udało się to, ale tylko do 350 wolontariuszy. To o 30 osób więcej"- mówi Daria Mierzwa z grupy ratownictwa PCK, szefowa bielskiego sztabu WOŚP.
W Bielsku-Białej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie w kilku miejscach. Główne koncerty odbędą się na rynku na Starówce, od kilku lat organizuje je Stowarzyszenie Podbeskidzki Przegląd Muzyczny. Wspomóc orkiestrę Owsiaka będzie można w kilku innych miejscach. POSŁUCHAJCIE. 
Atrakcje dla najmłodszych będą w centrum handlowym Gemini Park. Są też nowe pomysły. Bezobsługowa myjnia samochodowa przy Al. Andersa proponuje mycie pojazdu za wrzucenie do puszki WOŚP.
Jak co roku będzie można oddać krew. Akcja krwiodawstwa odbędzie się w tym roku na parkingu koło Zamku Sułkowskich, w godzinach od 11:00 do 16:00.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: