Spotkanie

spotkanie

 

Spotkanie psów adoptowanych – relacja

Nasza akcja „Przygarnij zwierzaka” cieszy się coraz większą popularnością.

Na co dzień otrzymujemy od słuchaczy i internatów słowa uznania i poparcia dla całego naszego przedsięwzięcia. Cieszymy się z każdej adopcji i z każdego uratowanego psiaka.

Od dawna myśleliśmy o spotkaniu dla wszystkich „uczestników” naszej akcji – nowych opiekunów i adoptowanych psów. Chcieliśmy poznać osoby, które przygarnęły zwierzaki oraz oczywiście zobaczyć jak obecnie mają się czworonogi. I w końcu się udało – 18 czerwca 2011 roku w karczmie „Ranczo pod strusiem” zorganizowaliśmy spotkanie psów adoptowanych. Gościliśmy 40 opiekunów i 19 psiaków.

Byliśmy bardzo szczęśliwi, gdy zobaczyliśmy  „nowe wcielenia” psów, szczególnie wzruszona była Agnieszka Duraj, która ze strony Radia BIELSKO prowadzi całą kampanię. Zrozumieliśmy „na żywo”, że ta akcja ma sens. Miło było zobaczyć jak świetnie wygląda schorowany Irysek, którego prezentowaliśmy na naszej stronie, w jakiej doskonałej formie jest Lucek, jaki wspaniały dom znalazła Maszka. Wszystkie psiaki były szczęśliwe i widać było, że mają doskonały kontakt ze swoimi opiekunami i na pewno zapomniały już o swojej ciężkiej przeszłości. Naprawdę trudno było nam wszystkim uwierzyć, że te psy mieszkały kiedyś w schronisku.

Na spotkaniu nie zabrakło mini szkolenia przeprowadzonego przez Anię Jastrzębską, behawiorystę i szkoleniowca z dużym doświadczeniem. Porad na temat zdrowia udzielały Aleksandra Wieczorkowska – lekarz weterynarii oraz Katarzyna Pytel – rehabilitant.

Było też na temat prawidłowego żywienia – Agnieszka Michalska, przedstawiciel firmy Husse udzielała porad opiekunom a każdego czworonoga obdarowała indywidualnie dobraną próbką karmy.

Były wspólne zdjęcia i wspólne rozmowy m.in. na temat pseudo - hodowli oraz sterylizacji jak i kastracji psów. Wiele osób mówiło o tym jakiego wspaniałego znaleźli przyjaciela i nowego członka rodziny.

I znów przyszedł nam do głowy nowy pomysł – musimy zorganizować spotkanie osób myślących o adopcji psa z tymi, którzy już przygarnęli psiaka ze schroniska.

 

Zdjęcia pochodzą z prywatnego alumu Martyny Gawlas, oraz
Agnieszki Chumięckiej.
Galerię zdjęć Pana Henryka Drużkowskiego można zobaczyć tutaj