Kenijczyk najlepszy w 18. Biegu Fiata
Magda MarchińskaMagda Marchińska

Przedstawiciel Kenii stanął na pierwszym miejscu podium w 18 edycji Biegu Fiata. Na starcie biegu głównego w Bielsku-Białej stawiło się ponad 700 zawodników; biegu młodzieżowego - ponad 300.Biegacze, tradycyjnie, wyruszyli w niedzielę sprzed bramy Fiata przy ul. Warszawskiej. Do pokonania mieli 10-kilometrową trasę z metą na Placu Ratuszowym. Jako pierwszy bieg ukończył przedstawiciel Kenii - Mathew Bowen Kosmei, który pokonał trasę w 30 minut i 12 sekund. Przedstawiciel bielszczan - Wojciech Gajny, dotarł na metę ponad cztery minuty po zwycięzcy i zajął 10 miejsce. Wśród kobiet zwyciężyła Ilona Barvanova z czasem 34 minuty i 31 sekund. Ukrainka wyprzedziła Agnieszkę Gortel i swoją rodaczkę Olenę Serdiuk.