Dzisiaj jest:7 lutego
Imieniny: Ryszarda, Teodora, Wilhelminy

Przeboje non stop. Wiadomości z Twojego regionu!

Obecnie: arrow Mateusz Winiarski

Mateusz Winiarski

Wiadomości Bielsko-Biała

Zadymiony labirynt Zadymiony labirynt data: 16:55, 24.02.2010 autor: Magda Fritz Bielscy strażacy nie będą musieli jeździć na szkolenie do Katowic. W nowej strażnicy trwa montaż komory dymowej.
Każdy strażak: zawodowy i ochotnik ma obowiązek przynajmniej raz w roku przejść ćwiczenie w komorze.

"To rodzaj zadymionego labiryntu, w którym miejscami panuje wysoka temperatura. Strażak rozpoczyna od kilku ćwiczeń siłowych, potem krótki odpoczynek i wchodzi w aparacie tlenowym do komory. Musi sobie poradzić, znaleźć wyjście"- mówi z-ca komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej, Zdzisław Stypuła. Zdaniem naczelnika wydziału operacyjno- szkoleniowego Tadeusza Szkucika to bardzo przydatne. "Komora dymowa to w rzeczywistości np. pożar w piwnicy zastawionej gratami, w której nie za bardzo mamy orientację. Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej w akcji"- mówi Szkucik.

Koszt komory i jej montażu to ponad 1 mln zł. Do te pory bielszczanie jeździli do Katowic. Taka komora znajduje się również w Częstochowie.

+ Dodaj Komentarz Komentarze:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Komentarzy brak!