Szukaj w newsach:
Motto dnia:
Kochać nie jest dość, trzeba umieć kochać i trzeba umieć nauczyć miłości.
Kochać nie jest dość, trzeba umieć kochać i trzeba umieć nauczyć miłości.
Henryk Sienkiewicz
Wiadomości z:
• Bielsko-Biała
• Cieszyn
• Czechowice-Dziedzice
• Kęty
• Żywiec
• Oświęcim
• Pszczyna
• Wisła
• więcej...
• Bielsko-Biała
• Cieszyn
• Czechowice-Dziedzice
• Kęty
• Żywiec
• Oświęcim
• Pszczyna
• Wisła
• więcej...

RegionBędą kolejne festiwale
10:41, 08.02.2010, autor: Magda Fritz
Ponad pół tysiąca gości odwiedziło Festiwal Górski Wondół Challenge w Gliwicach i Szczyrku. Organizatorzy już zapowiadają, że będą kolejne edycje imprezy. "Mieliśmy gości z całego kraju, przyjechali ze swoimi rodzinami więc przydało się przedszkole, które zorganizowaliśmy dla najmłodszych"- mówi naczelnik beskidzkiej grupy GOPR, Jerzy Siodłak.
Festiwal trwał 3 dni. Był m.in. pokaz ratownictwa GOPR z udziałem śmigłowca, najlepsze filmy górskie z całego świata, wystawy fotografii oraz specjalni goście: Martyna Wojciechowska i Krzysztof Wielicki. Podróżniczka i dziennikarka przygotowała prezentację fotograficzno-filmową o tym, jak w ciągu siedmiu lat zdobyła Koronę Ziemi-najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Ostatni- Piramidę Carstensza zdobyła pod koniec stycznia. "Jestem laikiem, dlatego opowiadam o emocjach, które mi towarzyszyły"- mówiła Wojciechowska. To właśnie góry zmotywowały ją do walki o swoje zdrowie po złamaniu kręgosłupa; przed wyprawą na Elbrus dowiedziała się jest w ciąży.
Jak zapowiadają organizatorzy festiwalu, będą kolejne edycje imprezy. Być może uda się zaprosić na nie gości z zagranicy.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Informacje o autorze
Pozostałe wiadomości
![]() | Wyciskali "żeliwo" Kilkanaście ton żeliwa w ciągu tygodnia trzeba podnieść w górę, żeby myśleć o kwalifikacji do Mistrzostw Polski. (więcej) |
![]() | Znaleziono ciało chłopczyka Ciało kilkuletniego chłopca wyłowiono ze stawu hodowlanego na peryferiach Cieszyna. Policja ustala tożsamość dziecka. (więcej) |
![]() | 1500 nagród w konkursie plastycznym Po raz 17-ty rozdano nagrody w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach", organizowanym rokrocznie przez gminny Ośrodek Kultury w Świnnej. (więcej) |
16:51, 19.03.2010 · Wypoczynek w Czechach?! (więcej)
16:51, 19.03.2010 · Z PKP można się dogadać (więcej)
16:40, 19.03.2010 · Młodzi akrobaci z sukcesami (więcej)
16:38, 19.03.2010 · Górnik przyjeżdża (więcej)
16:26, 19.03.2010 · Kolejna przeszkoda (więcej)
16:29, 19.03.2010 · Ukradli rower (więcej)
Nie przegap:
• 26.03 Aga Zaryan
• 14.04 Muzyczna Ballada Europy
• 29.04 Koncert Galowy z okazji 20-lecia Beskidzkiego Stowarzyszena Ratowania Serca
• 26.03 Aga Zaryan
• 14.04 Muzyczna Ballada Europy
• 29.04 Koncert Galowy z okazji 20-lecia Beskidzkiego Stowarzyszena Ratowania Serca
+ Dodaj
Katalog firm i instytucji:
Katalog:
Auto-Części Sosulski Sp.j.
Części do ponad 750 modeli samochodów osobowych, dostawczych i terenowych. Urządzenia diagnostyczne oraz serwisowe. Podzespoły z zakresu karoserii, elektryki i elektroniki, mechaniki i eksploatacji oraz klimatyzacji.
Auto-Części Sosulski Sp.j.Części do ponad 750 modeli samochodów osobowych, dostawczych i terenowych. Urządzenia diagnostyczne oraz serwisowe. Podzespoły z zakresu karoserii, elektryki i elektroniki, mechaniki i eksploatacji oraz klimatyzacji.







.jpg)
więcej...