Rajcza zatrzymana
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Za nami letnia edycja VIII Finałów BoskoCup, czyli rywalizacji ministrantów z diecezji bielsko-żywieckiej w piłce nożnej.W minioną sobotę rozgrywano mecze grupowe, a w niedzielę ministranci spotkali się, aby rozegrać półfinały, mecz o III miejsce i finał. Do półfinału awansowały zespoły: Skoczów – Buczkowice i Rajcza – Kończyce. Właśnie w takich parach rozegrano półfinały, gdzie Buczkowice wygrały ze Skoczowem 2:0, a w meczu Rajcza zwyciężyła nad Kończycami 2:1. Przed rozegraniem meczu o III miejsce, pojawiła się mała atrakcja: mecz pomiędzy drużyną księży diecezji wraz z wolontariuszami Caritas, a drużyną opiekunów i rodziców uczestników Bosko Cup. Księża wygrali 7:0, a trzy bramki zdobył ks. Marcin Pomper – główny organizator turnieju piłkarskiego ministrantów. W finale BoskoCup o brąz walczyli ministranci ze Skoczowa i Kończyc Małych, po bardzo zaciętym meczu, gdzie potrzebna była również dogrywka zwyciężyli ministranci ze Skoczowa 4:2. Z kolei w finale stanęły naprzeciw siebie Buczkowice i Rajcza. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami i 4:0 zwyciężyły Buczkowice, dla których jest to pierwsze mistrzostwo. Rajcza zaś po czterech z rzędu zdobytych trofeach dotychczasowych rozgrywek została zatrzymana. Na boiskach BoskoCup w czasie tegorocznych finałów padła 1000 bramka autorstwa Jakuba Leszczewskiego z parafii w miejscowości Radziechowy. Rajcza i Buczkowice spotkają się jeszcze raz na zakończenie tego sezonu walcząc o ostatnie trofeum sezonu 2015/2016 Superpuchar na orliku w Jaworzu.
Organizatorem Turnieju jest Stowarzyszenie "Persette".

Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!