Medale karateków z Podbeskidzia
Magda FritzMagda Fritz

Medale klubów z Podbeskidzia w Pucharze Polski Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzieżowców i Seniorów w Karate WKF w Rumi.

O sukcesie mogą mówić przedstawiciele Klubu Sportów Azjatyckich „Atemi” z Bielska-Białej oraz Klubu Sportowego „Shindo” z Cieszyna.
Bielszczanie przywieźli 5 krążków, 3 razy stawali na najwyższym stopniu podium. Złote medale zdobyli: Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat, Eliza Gaweł w konkurencji kata indywidualne juniorek 16-17 lat oraz Mateusz Tomiczek w konkurencji kata indywidualne seniorów +18 lat, który pokonał w finale swojego kolegę klubowego Bartosza Mączkę.
Zawodnicy cieszyńskiego klubu rywalizowali w kumite (walkach). Klaudia Szymańska była najlepsza w kumite U-21 +68kg, Mateusz Bobrzyk był drugi w kumite U-21 -75kg, a Mateusz Cieślar zajął trzecie miejsce w kumite +70kg w kategorii wiekowej- 14-15 lat.
W turnieju rywalizowało około 180 zawodniczek i zawodników z licencjonowanych klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.