Udany debiut Kuloodpornych w ekstraklasie!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Za nami I Turniej o Mistrzostwo Polski Amp Futbol Ekstraklasy 2016. Drużyna z Bielska-Białej otarła się o podium!Na 5 zespołów, które stanęły w piłkarskie  szranki o Mistrzostwo Polski Amp Futbol Ekstraklasy,  osób po jednostronnej amputacji kończyn, Kuloodporni w swoim debiutanckim turnieju zajęli 4. miejsce. Zawodnicy w ciągu dwóch dni rozegrali 4 mecze, mając zaledwie jednego zawodnika z pola do zmiany. Świetnie poukładana gra obronna to przede wszytkim zasługa trenera Macieja Kozika, który poświęcił dużo energii, aby w ciągu zaledwie roku ukształtować zawodników od zera do gotowych do gry w Ekstraklasie. Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku rozegrali dwa oficjalne mecze sparingowe z zespołami z Ekstraklasy i oba przegrali 0:10, tak więc widać, że postęp jest ogromny.

Liga to cykl 5 turniejów, na koniec wyłaniany jest Mistrz Polski. Każdy zespół organizuje turniej, podczas którego rywalizacja toczy się w formule "każdy z każdym". W sezonie rozegranych zostanie 20 meczów. Turniej finałowy odbędzie się początkiem października w Bielsku-Białej na stadionie piłkarskim przy ul. Młyńskiej.