Mistrzowska rywalizacja za nami
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

To była już trzynasta odsłona międzynarodowego turnieju. W imprezie wzięło udział ponad 100 zawodników!W tegorocznym Międzynarodowym Integracyjnym Turnieju Szachowym w Powiecie Żywieckim udział wzięło ponad stu szachistów z całej Polski, w tym ponad siedemdziesiąt osób niepełnosprawnych oraz trzynaście zawodniczek. W tym roku wśród uczestników turnieju znaleźli się między innymi: mistrzyni międzynarodowa Liliana Leszner oraz mistrz międzynarodowy Mirosław Jaworski, sześciu mistrzów FIDE w tym Henryk Seifert, kilku kandydatów na mistrzów kraju oraz wielu zawodników posiadających pierwsze kategorie szachowe. Po  trwających tydzień zmaganiach i rozegraniu dziesięciu rund wyłoniono zwycięzców.  Wśród zawodników bezkonkurencyjna okazała się Liliana Leszner. Zawodniczka zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji niepełnosprawnych kobiet oraz została pierwszą w historii turnieju kobietą która wygrała kategorię niepełnosprawni. Najlepszym zawodnikiem do lat czternastu okazał się Kuba Ochowicz, który został również najlepszym pełnosprawnym zawodnikiem turnieju. Najlepszą pełnosprawną zawodniczką turnieju została Honorata Kucharska. Najlepszym wśród seniorów został Władysław Pojedziniec, a kategorię niepełnosprawni – I grupa wygrał Piotr Jagieła.
Stowarzyszenie Eurobeskidy od blisko dwudziestu lat aktywnie działa na rzecz dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Są największym na Podbeskidziu organizatorem integracyjnych imprez sportowych. Prowadzą trzy sekcje sportowe dla osób niepełnosprawnych w których regularnie trenuje sześćdziesiąt osób. Od ponad dziesięciu lat organizują zajęcia pływackie dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych, a dla osób starszych mają kompleksowy program pobudzenia aktywności fizycznej oraz rehabilitacji. Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy prowadzi nabór do sekcji sportowych osób niepełnosprawnych. Zapraszają osoby niepełnosprawne (narząd ruchu i słuchu) oraz osoby po pięćdziesiątym roku życia zamieszkujące tereny wiejskie na zajęcia rekreacyjno-rehabilitacyjne. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.eurobeskidy.org.pl oraz pod tel. (033) 862 31 97.

Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!