Cały świat w Bielsku-Białej!
Magda FritzMagda Fritz

Najliczniejsze reprezentacje przyleciały z Rosji, Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii. "To największa i najważniejsza impreza sportowa w tym roku w naszym mieście"- mówi Jacek Krywult, prezydent miasta o Mistrzostwach Świata w Karate Shotokan. W walce o medale liczyć będą się także Polacy. Biało-czerwona kadra składa się z ponad 70 zawodników i zawodniczek. W hali pod Dębowcem rywalizować będą też m.in. Brazylijczycy, Niemcy, Anglicy, Węgrzy, Kanadyjczycy, czy Duńczycy.
Zawody będą dwudniowe, rywalizacja w kumite i kata- indywidualnie i drużynowo odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych: młodzika, kadeta, juniora oraz seniora. W reprezentacji Polski jest aż 7 przedstawicieli bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich ATEMI, w tym aż 2 debiutantów: Anna Kowalska i Mikołaj Dobrzyński.
W 2013 r. na Mistrzostwach Świata w Liverpoolu Polska zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepsi byli Rosjanie, którzy zdobyli 5 złotych, 3 srebrne i 9 brązowych medali. Drugie miejsce zajęli Anglicy (5-2-6), a trzecie Niemcy (5-2-1). Polscy reprezentanci zakończyli ten turniej z dorobkiem 4 złotych medali, 6 srebrnych i 3 brązowych.