Podbeskidzie na kolanach. Trener zwolniony
Magda FritzMagda Fritz

Po wstydliwej porażce z Wisłą Kraków 0:6, trener „górali” Dariusz Kubicki stracił pracę.TS PODBESKIDZIE- WISŁA KRAKÓW 0:6 (0:3) Paweł Brożek 11, 33, Denis Popovič 39, Łukasz Burliga 56, Rafał Boguski 71, Rafael Crivellaro 89 Po pierwszym w tym sezonie zwycięstwie Podbeskidzia, bielscy kibice mieli ochotę na więcej. Pokazała to frekwencja na stadionie miejskim w Bielsku-Białej. W sobotni wieczór na trybunach jeszcze nie otwartego w całości obiektu zasiadło ponad 6,5 tysiąca ludzi, najwięcej od początku rozgrywek 2015/2016. „Górale” w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe będącego w wyraźnym kryzysie, ale wciąż aktualnego mistrza kraju Lecha Poznań 1:0. Atmosfera w szatni i wśród fanów bielskiej piłki nożnej zdecydowanie się polepszyła. Nadzieje na podtrzymanie skuteczności Podbeskidzia dawał fakt, że do Bielska-Białej przyjechała Wisła Kraków. Drużynie z Bielska-Białej zawsze „leżał” ten utytułowany rywal. Co więcej, 13-krotny mistrz Polski miał przed tym meczem zaledwie 3 punkty więcej od Podbeskidzia.
Niestety, w sobotni wieczór „górale” zawiedli na całej linii. Do przerwy Wisła Kraków prowadziła trzema golami, a w drugiej połowie dorzuciła kolejne 3 trafienia. „Jedna wielka tragedia. Trzeba wszystkich kibiców przeprosić za ten mecz i wziąć się ostro do pracy. Nigdy nie przegrałem taką różnica bramek „u siebie”. Każdy musi popatrzeć na siebie i na to co pokazał na boisku”- powiedział po spotkaniu Robert Demjan, słowacki napastnik TS Podbeskidzie.
„Wygraliśmy zasłużenie, cieszy mnie, że w końcu przełamaliśmy passę bez zwycięstwa na wyjeździe. Wynik jest jaki jest, więc mamy chwilę, żeby się nim nacieszyć”- mówił na konferencji pomeczowej Kazimierz Moskal, trener Wisły Kraków.
Krótko po meczu, bielski klub poinformował o zwolnieniu Dariusza Kubickiego z funkcji szkoleniowca.
źródło: własne/tspbb.pl Foto: Krzysztof Dzierżawa