Umacnia się na prowadzeniu w FIA ERC
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Choć był to dopiero drugi w karierze start czterokrotnego Mistrza Polski w legendarnym Rajdzie Barum, to jazda kierowcy LOTOS Rally Team ze śląska Cieszyńskiego wzbudzała podziw wśród wielu kibiców i obserwatorów. W 7. Rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy Kajetan Kajetanowicz i jego pilot – Jarek Baran zaprezentowali wyjątkowo równą formę i szybkie, stabilne tempo. Potwierdzeniem rewelacyjnej postawy polskiej załogi są statystyki ich startu: jeden wygrany odcinek specjalny, aż siedem ukończonych na drugim miejscu i cztery na trzecim. Wyższość Kajetana i Jarka musiała uznać nie tylko cała czołówka FIA ERC, lecz także wielu kierowców z Czech, wśród których są zawodnicy mający na koncie nawet kilkanaście startów w tej imprezie. Przed załogą LOTOS Rally Team do mety zawodów dotarli tylko dwaj mistrzowie Czech i wielokrotni triumfatorzy tej imprezy, czyli Jan Kopecky z fabrycznego zespołu Skody i Wacław Pech jr., dla którego był to już 18. Rajd Barum w karierze.
W całym rajdzie Kajto i Jarek wywalczyli aż 26 punktów. 15 Polacy zdobyli za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, a 5 oraz 6 za wyniki osiągnięte odpowiednio w pierwszym i drugim dniu zawodów. Tym samym na trzy rundy przed końcem sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy Kajetanowicz i Baran prowadzą w klasyfikacji generalnej cyklu z 23-punktową przewagą nad zajmującym drugie miejsce Craigiem Breenem. W Rajdzie Barum Kajetanowicz zdobył także aż 69 punktów do klasyfikacji FIA ERC Asphalt Master. To oznacza, że kierowca LOTOS Rally Team zniwelował przewagę Irlandczyka w asfaltowej punktacji cyklu do 29 oczek. W obecnym sezonie Mistrzostw Europy załoga LOTOS Rally Team imponuje formą sportową niezależnie od nawierzchni na jakiej się ściga. Polacy 81 z 95 odcinków specjalnych w tym sezonie ukończyli w pierwszej trójce, ż czego aż 28 wygrali.