Murańka najlepszy w Wiśle!
Magda MarchińskaMagda Marchińska

Niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Wiśle zakończył się zwycięstwem Klemensa Murańki, który dzięki dwóm równym skokom pokonał Słoweńca Roka Justina. Na trzecim miejscu zawody ukończyli ex aequo Stefan Hula oraz Austriak Philipp Aschenwald. Liderem całego cyklu pozostaje Dawid Kubacki. Drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince został zdominowany przez biało-czerwonych, którzy zajęli czołowe miejsca w zawodach. Bezkonkurencyjny tego dnia okazał się Klemens Murańka, który zdecydowanie triumfował w niedzielnym konkursie. Na półmetku rywalizacji podopieczny Łukasza Kruczka zajmował trzecią lokatę, jednak w finale potwierdził swoją formę i o 11,2 punktu wyprzedził Słoweńca – Roka Justina.
Na najniższym stopniu podium uplasował się kolejny z Polaków - Stefan Hula. Zawodnik Kadry B w drugiej serii oddał najlepszy skok konkursu i tym samym zanotował spory awans, wskakując na podium z 22. miejsca, które zajmował po pierwszej serii.
Na trzecim miejscu wspólnie ze Stefanem Hulą konkurs ukończył Austriak Philipp Aschenwald, który po raz drugi z rzędu w ten weekend stanął na najniższym stopniu podium.
Udany konkurs ma za sobą również Przemysław Kantyka, który w niedzielnym zawodach zajął piątą pozycję. Dodatkowo miejsce w czołowej „10” wywalczył Jan Ziobro, a tuż za nim, na 11. pozycji uplasował się Andrzej Stękała. Oprócz tej piątki, pucharowe punkty wywalczyli jeszcze: 21. Krzysztof Miętus, 27. Krzysztof Biegun i 29. Grzegorz Miętus.
Po czterech konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego liderem pozostaje – nieobecny w Wiśle – Dawid Kubacki, który dwukrotnie triumfował w Kranju. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Przemysław Kantyka (175 pkt.), a trzeci jest Stefan Hula (147 pkt.). Natomiast niedzielny triumfator w klasyfikacji generalnej tego cyklu zajmuje piątą pozycję.