Życiowy sukces Przemysława Kantyki
Magda MarchińskaMagda Marchińska

Polak stanął na drugim stopniu podium w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Zwyciężył reprezentant Norwegii Joacim Oedegaard Bjoereng. W upale rozegrany został sobotni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Bardzo dobrze na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zaprezentowali się Polacy. Najwięcej radości kibicom sprawił Przemysław Kantyka, który po pierwszej serii po znakomitym skoku (133,0 m) był zdecydowanym liderem konkursu. W serii finałowej skoczył nieco bliżej (118,5 m) i ostatecznie zajął drugą lokatę. To pierwsze podium 18-letniego podopiecznego Roberta Matei w zawodach rangi Pucharu Kontynentalnego.
Zwycięzcą sobotnich zawodów został Joacim Oedegaard Bjoereng (131,0 / 123,0 m) z Norwegii, który nad Kantyką uzyskał przewagę wynoszącą zaledwie 0,1 punktu. Trzecie miejsce na podium zajął zawodnik z Austrii – Philipp Aschenwald (130,5 / 124,0 m).
Tuż za czołową trójką wylądował Stefan Hula (125,5 / 128,5 m). O bardzo dobrym występie można mówić także w przypadku większości pozostałych reprezentantów Polski. W czołowej dziesiątce byli ponadto: Krzysztof Leja - 6. miejsce, Klemens Murańka - 8. miejsce, Jan Ziobro - 9. miejsce i Krzysztof Biegun - 10. miejsce.
Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyli także: Grzegorz Miętus, Andrzej Stękała oraz Dawid Jarząbek. Swój udział w konkursie już na pierwszej serii zakończyli skaczący poza kadrami Andrzej Zapotoczny i Stanisław Biela, a także niespodziewanie reprezentant polskiej kadry A – Aleksander Zniszczoł. Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został Konrad Janota.

Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!