Podbeskidzie na tarczy wraca ze stolicy
Magda FritzMagda Fritz

Lekcję futbolu, szczególnie w pierwszej połowie meczu odebrali piłkarze bielskiego TS Podbeskidzia w Warszawie. Wicemistrz kraju rozbił bielszczan, strzelając aż 5 goli.

LEGIA WARSZAWA- TS PODBESKIDZIE 5:0 (3:0)
Bartosz Jaroch-4 (s), Nemanja Nikolić- 32, Michał Kucharczyk- 41, Michał Żyro- 75, Ondrej Duda- 88

W drugiej kolejce piłkarskiej ekstraklasy bielskie Podbeskidzie mierzyło się na wyjeździe z Legią Warszawa. Faworytem tego meczu byli gospodarze, wicemistrzowie kraju, którzy na inaugurację rozbili we Wrocławiu miejscowy Śląsk 4:1. Legioniści udanie rozpoczęli też rywalizację w Lidze Europy, eliminując w II rundzie tych rozgrywek rumuńskie FC Botosani. „Górale” tydzień temu zremisowali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:1.
Pechowo rozpoczął się mecz przy Łazienkowskiej dla Podbeskidzia. Już w 5 minucie spotkania niefortunnie interweniował młody obrońca Bartosz Jaroch, który walcząc z Michałem Kucharczykiem strzelił gola samobójczego. Gospodarze dominowali do przerwy, co udokumentowali kolejnymi trafieniami. Wyróżniającą się postacią był serbski napastnik Nemanja Nikolić. Nowy zawodnik warszawskiego zespołu najpierw wykorzystał długie podanie kolegi z drużyny i pokonał w sytuacji sam na sam bielskiego bramkarza Wojciecha Kaczmarka, potem jego strzał na bramkę TS wykończył Kucharczyk.
Trener przyjezdnych Dariusz Kubicki zareagował 2 zmianami. Zaraz po przerwie na boisko wybiegli: Jakub Kowalski i Lukas Janić, skrzydłowi pomocnicy. Zastąpili Adama Mójtę i Adama Deję. W drugiej połowie spotkania gra Podbeskidzie wyglądała lepiej. Zaczęło się od celnego uderzenia Kristiana Kolćaka, z którym nie poradził sobie bramkarz Duśan Kuciak, ale gol padł z pozycji spalonej. W 59 minucie Robert Demjan uderzył z przewrotki w słupek bramki gospodarzy. „Górale” mieli kolejne okazje do zdobycia kontaktowego gola, ale na posterunku był Kuciak. Do bielskiej bramki trafili jeszcze: Michał Żyro, który uderzył z ok. 20 m w samo okienko bielskiej bramki oraz Ondrej Duda.