Podbeskidzia krok do półfinału
Magda FritzMagda Fritz

Bielskie Podbeskdzie pokonało na wyjeździe Piasta Gliwice 2:1 i jest bliżej do półfinału Pucharu Polski. Mecz rewanżowy- 19 marca w Bielsku-Białej.
PIAST GLIWICE- PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA  1:2 (0:0)
Daniel Ciechański 85 - Dariusz Kołodziej 64 (k), Piotr Malinowski 67
TS: Zajac - Górkiewicz, Horoszkiewicz, Kolcak, Mazan - Pazio, Kołodziej, Lenartowski, Trochim (46' Malinowski) – Korzym (75' Deja), Demjan (60' Cisse)
Oba zespoły wystąpiły w pierwszym meczu ćwierćfianłowym PP w mocno zmienionych składach w porównaniu do ostatnich swoich spokań w ekstraklasie. W drużynie "górali" zadebiutował słowacki obrońca Robert Mazan, sprowadzony do klubu w zimowej przerwie. Warto odnotować występ innego Słowaka- Richard Zajac po raz pierwszy zagrał w tej rundzie, stając w bielskiej bramce po kontuzji. Ze składu ze spotkania z warszawską Legią tylko Kristian Kolcak spędził dzisiaj 90 minut na boisku.
Od 67 minuty meczu bielszczanie prowadzili 2:0. Bohaterem kilku minut był Piotr Malinowski, po którego uderzeniu gliwicki obrońca zagrał piłkę ręką w polu karnym, za co sędzia podyktował "jedenastkę" dla TS, a potem bielski pomocnik "osobiście" pokonał bramkarza Dobrivoja Rusova. Gospodarze strzelili kontaktowego gola 5 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego.
"Jesteśmy w dobrej sytuacji: mamy mecz u siebie i bramkę przewagi, ale jeszcze nie możemy się cieszyć. Pamiętamy mecz ligowy, w którym przegraliśmy z Piastem na własnym boisku 2:4, gdyby mecz pucharowy zakończył się takim wynikiem to nie my gralibyśmy dalej w Pucharze Polski. Na pewno chłopakom należą się słowa uznania, za to, że walczyli. W pierwszej połowie mieliśmy dobrą okazję, gdzie uderzał Kołodziej i bramkarz fantastycznie obronił, wcześniej Demjan uderzał głową i poprzeczka uratowała gospodarzy. W końcówce daliśmy się zepchnąć do obrony, ale wygraliśmy, mamy korzystny rezultat i myślimy o meczu ligowym"- mówił po meczu trener TS Podbeskidzie, Leszek Ojrzyński.
Rewanżowe spotkanie- 19 marca o godz. 16:00.
źródło: własne/tspodbeskidzie.pl

Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!