Znamy najlepszych ratowników!
Magda FritzMagda Fritz

Ratownicy medyczni ze stacji pogotowia ratunkowego w Dąbrowie Górniczej najlepsi, wysoko w klasyfikacji załogi z Żywca i Bestwiny.

W Bielsku-Białej zakończyły się 10. Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Najlepsza okazała się załoga ze stacji pogotowia ratunkowego w Dąbrowie Górniczej.
Wysoko w klasyfikacji, bo na drugim miejscu uplasowali się ratownicy ze szpitala w Żywcu. Uzbierali tylko 2 punkty mniej od zwycięzców. Trzecie miejsce zajęły dwie ekipy: Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie i Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego z Kielc.
W zawodach startowały w sumie 53 załogi ratownictwa medycznego. Karetki miały do wykonania kilka zadań praktycznych i testy. Ratownicy medyczni byli wzywani m.in. do rannych w wybuchu w czechowickiej kopalni, czy wypadku autokarów. Bardzo dobrym występem mogą pochwalić się ratownicy medyczni Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwinie, którzy zajęli 9 miejsce. Najlepszym zespołem zagranicznym była ekipa z Litwy.