Nieudany rewanż BKS Aluprof
Magda FritzMagda Fritz

Bielszczanki znowu przegrały z Impelem Wrocław. Tym razem u siebie, tym razem bez punktu. Czy bielskie siatkarki zamienią dres na coś bardziej eleganckiego?!

BKS ALUPROF- IMPEL WROCŁAW 0:3 (14:25, 19:25, 21:25)
BKS: Horka, Lis, Bamber- Laskowska, Muhlsteinova, Beier, Moskwa, Wojtowicz (l) oraz Łyszkiewicz, Trojan, Strózik, Wilk
IMPEL: Mroczkowska, Ptak, Kąkolewska, Cutura, Gryka, Kaczor, Sawicka (l) oraz Kwiatkowska, Hagglund

O zmniejszenie dystansu do pierwszej trójki rywalizowały w Bielsku-Białej czwarty z piątym zespołem w tabeli Orlen Ligi. Mecz BKS Aluprof z Impelem Wrocław, wicemistrzyniami kraju w hali pod Dębowcem zakończył 17 kolejkę rozgrywek. W pierwszym spotkaniu we Wrocławiu wygrał Impel 3:2.
Pierwszy set to była walka w polu zagrywki, którą zdecydowanie wygrały przyjezdne. Po drugiej przerwie technicznej kibice oglądali trzy asy z rzędu przyjmującej Katarzyny Mroczkowskiej. Druga odsłona była wyrównana, ale tylko do połowy. W decydujących momentach skuteczniejsze były wrocławianki. Gospodynie najdłużej dotrzymywały kroku rywalkom w partii trzeciej. W końcówce, podobnie jak w całym meczu zdecydowanie lepiej prezentowała się druga drużyna minionego sezonu.
"Zagraliśmy naprawdę słaby mecz"- podsumował krótko Leszek Rus, trener BKS Aluprof. Bielscy kibice ciepło przyjęli Agatę Sawicką, libero Impelu Wrocław, byłą zawodniczkę klubu spod Dębowca. "Było łatwiej, niż się tego spodziewałyśmy"- mówi Agata Sawicka. Jej zespół przyjechał do Bielska-Białej po kolejnej porażce w Lidze Mistrzyń. Wrocławianki przegrały z tureckim Eczacibasi Stambuł. Posłuchajcie co siatkarka powiedziała po meczu.
Siatkarki z Bielska-Białej, poza boiskiem zamienią dres na eleganckie koszule, które na miarę uszyje dla nich nowy sponsor klubu- J. Fryderyk, producent odzieży... męskiej. „W naszej ofercie mamy także koszule dla wyjątkowych kobiet, które mocno stąpają po ziemi. Chcemy, żeby przy okazji np. wydarzeń charytatywnych nasze siatkarki wyglądały elegancko. Siatkówka jest naszym sportem narodowym, a my mocno akcentujemy fakt, że jesteśmy marką z Bielska-Białej. Jesteśmy z tego dumni”- mówi Monika Jaskólska, właścicielka marki. Umowa sponsorska podpisana została przed poniedziałkowym spotkaniem. W planach jest pokaz mody z udziałem zawodniczek BKS. Młoda bielska marka jest także sponsorem bielskich siatkarzy.