BBTS powalczył z wicemistrzem kraju
Magda FritzMagda Fritz

Bielscy siatkarze kontynuują serię potyczek ligowych z potentantami PlusLigi. BBTS nie przestraszył się Asseco Resovii Rzeszów, a kibice zobaczyli dobry mecz. BBTS- RESOVIA- 1:3 (20:25, 20:25, 25:23, 23:25)

Bielszczanie w 15. kolejce PlusLigi ulegli wicemistrzowi Polski 1-3. Na trybunach hali pod Dębowcem zgromadziło się ponad 2 tysiące kibiców, którzy chcieli zobaczyć w akcji mistrzów świata występujących w drużynie z Rzeszowa. Warto było, spotkanie w Bielsku-Białej stało na wysokim poziomie, a BBTS mimo porażki dotrzymywał kroku faworytowi, podobnie jak przed tygodniem w konfrontacji z Jastrzębskim Węglem. Dwa pierwsze sety padły łupem przyjezdnych. Gra bielszczan zmieniła się w trzecim secie. Podopieczni trenera Piotra Gruszki po zaciętej walce wygrali 25-23. Główne role w zespole gospodarzy odgrywali Wojciech Ferens i Jose Luis Gonzalez. Goście nie popełnili jednak błędu BBTS-u z pojedynku z Jastrzębskim i czwartego seta wygrali kończąc spotkanie. Emocje w tym spotkaniu były jednak do samego końca. Siatkarze spod Dębowca byli o krok od doprowadzenia do tie-breaka, ale przy stanie 23-24 nie udało im się doprowadzić do remisu i Resovia zgarnęła komplet punktów.
Sytuacja bielszczan w tabeli nie uległa poprawie, nadal zajmują przedostatnie miejsce. Po tej serii gier mogą jednak zamykać tabelę, ponieważ jutro swoje spotkanie rozegra ostatni MKS Banimex Będzin, który w poprzedniej kolejce sensacyjnie pokonał w Bełchatowie Skrę.
BBTS kolejny mecz rozegra 20 grudnia. Zespół Piotra Gruszki podejmie przed własną publicznością Indykpol Olsztyn.
autor: Dawid Harężlak