Siatkarki BKS nie dały rady mistrzowi Polski
Magda FritzMagda Fritz

Siatkarki BKS Aluprof przegrały w 5 kolejce Orlen Ligi z mistrzem kraju, ale były blisko urwania seta. To dopiero początek "egzaminu" bielszczanek w tym sezonie.

BKS ALUPROF- CHEMIK POLICE 0:3 (17:25, 18:25, 23:25)

BKS: Horka, Lis, Muhlsteinova, Trojan, Beier, Łyszkiewicz, Wojtowicz (l) oraz Wilk, Strózik, Bamber- Laskowska, Piśla, Moskwa
CHEMIK: Werblińska, Bednarek- Kasza, Glinka- Mogentale, Bjelica, Mróz, Ognjenovi, Zenik (l) oraz Malagurski, Jagieło, Veljković

Na co stać siatkarki BKS Aluprof w tym sezonie? Trener zespołu z Bielska-Białej Leszek Rus mówił przed rozpoczęciem rozgrywek o pierwszej czwórce Orlen Ligi. Zweryfikują to mecze z czołówką poprzednich rozgrywek. Dotychczas BKS Aluprof wygrał wszystkie mecze w lidze, ale trzykrotnie mierzył się z dużo słabszymi rywalami. W czwartkowy wieczór w hali pod Dębowcem zagrał Chemik Police, mistrz Polski.

Gospodynie fatalnie rozpoczęły spotkanie, przegrywając 1:9! Bielszczanki, nawet przy dobrym przyjęciu były zatrzymywane przez blok przyjezdnych. Zawodniczki trenera Rusa zdołały nawiązać kontakt z Chemikiem, zdobywając 5 punktów z rzędu, ale aktualne mistrzynie momentalnie im „odjechały”. Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, ale było tak tylko do połowy seta. Podopieczne włoskiego trenera Giuseppe Cuccariniego znowu postawiły blok, miały też więcej atutów w ataku. Szalały serbskie skrzydła Chemika- Ana Bjelica i Sanja Malagurski. Największe emocje były w trzecim secie, w którym bielszczanki przegrały na przewagi. Posłuchajcie, co po meczu powiedziała środkowa Chemika Police, Katarzyna Mróz.
Przed zawodniczkami BKS Aluprof- 4 listopada we wtorek zaległe spotkanie z Legionovią, a potem kolejne testy: z wicemistrzem kraju- Impelem Wrocław, trzecim zespołem Atomem Trefl Sopot i czwartą ekipą minionego sezonu- MKS Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza. Po tych spotkaniach będziemy wiedzieli, na co stać podopieczne Leszka Rusa.