Awans Podbeskidzia do 1/4 Pucharu Polski!
Magda FritzMagda Fritz

TS Podbeskidzie awansowało do ćwierćfinału Pucharu Polski! „Górale” pokonali na wyjeździe Górnika Zabrze aż 4:2!GÓRNIK ZABRZE- TS PODBESKIDZIE 2:4 (1:2)
Armin Ćerimagić- 16, Mariusz Magiera(k)-78; Gracjan Horoszkiewicz-7, Maciej Mańka (s)- 38, Maciej Korzym- 66, Mariusz Magiera(s)- 70

To był udany rewanż za ligową porażkę z górnikami na stadionie miejskim w Bielsku-Białej. Trenerzy obu zespołów: Józef Dankowski i Leszek Ojrzyński dali szansę pokazania się zawodnikom, którzy rzadziej pojawiają się na boiskach ekstraklasy. W bielskiej drużynie w podstawowym składzie pojawili się m.in. : Gracjan Horoszkiewicz, Idrissa Cisse, Artur Lenartowski, Sylwester Patejuk, Richard Zajac. Pierwszy- 19-letni obrońca wpisał się na listę strzelców już w 7. minucie meczu otwierając wynik spotkania. Na wyrównanie gospodarze czekali niespełna 10 minut, a ładną akcją i strzałem popisła się młody reprezentant Bośni i Hercegowiny Amin Ćerimagić, który pokonał bielskiego bramkarza. Jeszcze przed przerwą pechowo interweniowął zawodnik gospodarzy, przy którym  wpolu karnym był Cisse.

Kibice zobaczyli w sumie aż 6 goli, w tym 2 trafienia samobójcze zawodników Górnika Zabrze i rzut karny dla gospodarzy, którego nie było. Niewiele było widać, co dzieje się na boisku w drugiej połowie- nad stadionem w Zabrzu pojawiła się gęsta i biała, jak mleko mgła. Być może to właśnie przez pogodę sędzia główny Tomasz Radkiewicz popełnił błąd, dyktując rzut karny po tym, jak Horoszkiewicz odbił piłkę w polu karnym głową, a nie ręką. Sytuacja była jasna, co pokazała telewizyjna powtórka, której jednak sędzia zobaczyć nie mógł.