Nareszcie zwycięstwo!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

BBTS Bielsko-Biała pokonał AZS Politechnika Warszawska 3-2. Było to pierwsze zwycięstwo BBTS-u pod wodzą Piotra Gruszki. Bielszczanie przełamali passę 3 meczów bez zwycięstwa.Od początku pierwszego seta bielszczanom nie szło za dobrze. Na drugą przerwę techniczną schodzili z 5 punktową stratą do rywala. Jednak wielka wola walki i świetny finisz w wykonaniu Wojciecha Ferensa, który popisał się trzema asami serwisowymi w końcówce seta, zapewniły zwycięstwo w pierwszej partii podopiecznym trenera Gruszki. Gospodarze zapewnili kibicom nerwy do samego końca nie tylko w pierwszej odsłonie tego spotkania. Wszystkie sety, poza 3 wygranym przez BBTS 25-19, kończyły się grą na przewagi. Ostatecznie po wielkim boju Piotr Gruszka i jego zawodnicy mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym roku. Swoim zwycięstwem bielszczanie nie tylko przełamali swoją passę meczów bez porażki, ale również zakończyli zwycięski marsz warszawskich akademików, którzy do tej pory wygrali wszystkie 3 mecze.
Dzięki zwycięstwu BBTS nieznacznie przesunął się w górę tabeli. Bielszczanie zajmują 12 miejsce w Plus Lidze. Kolejnym rywalem siatkarzy spod Dębowca będzie Cerrad Czarni Radom.

autor: Dawid Harężlak