Udana inauguracja BKS Aluprof
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Bielszczanki pewnie pokonały beniaminka z Ostrowca Świętokrzyskiego 3-0. Były momenty, że podopieczne Leszka Rusa miały przewagę nad przyjezdnymi. Beniaminek z Ostrowca do tej pory był niewygodnym rywalem. Ostrowczanki przegrywały z drużynami Taurona Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza i Atoma Trefla Sopot, ale pokazały się z dobrej strony i potrafiły ugrać sety z faworyzowanymi rywalkami, ale w Bielsku się to nie udało. Siatkarki BKS-u bardzo szybko "odjeżdżały" rywalkom i praktycznie w każdym secie od początku wszyscy zdawali sobie sprawę kto zejdzie zwycięski na zmianę stron.
Był to pierwszy mecz bielszczanek przed własną publicznością i bardzo efektownie przywitały się z kibicami, którzy całe spotkanie wiernie dopingowali swoje ulubienice. MVP spotkania uznana została libero BKS-u Aluprof Bielsko-Biała, Mariola Wójtowicz.
BKS Aluprof Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3-0(25-15, 25-14, 25-20 )
BKS: Lis, Bamber-Laskowska, Trojan, Baier, Wilk, Łyszkiewicz, Wojtowicz(l) oraz Strózik, Moskwa, Piśla,
KSZO: Brojek, Ganszczyk, Bawoł, Wójcik, Kuligowska, Godfrey, Nowakowska(l) oraz Grzelak, Tobiasz, Ścibisz, Duda, Vasileva.

autor: Dawid Harężlak