Wreszcie wygrana!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało 1:0 z Górnikiem Łęczna po bramce Roberta Demjana. Było to pierwsze zwycięstwo bielszczan od sierpniowego meczu z Legią Warszawa.Podbeskidzie Bielsko Biała 1-0 Górnik Łęczna
Demjan 68'
Podbeskidzie: Pesković - Sokołowski, Stano, Pietrasiak, Tomasik - Śpiączka(46' Demjan), Sloboda, Deja, Chmiel - Korzym (66' Pazio), Chrapek(46' Malinowski)
Trener: Leszek Ojrzyński
Górnik: Prusak - Mierzejewski, Szmatiuk, Bożić, Mraz - Bonin, Nowak, Hasani(78' Burkhardt), Bielak, Bożok(74' Szałachowski) - Cernych(89' Janczyk)
Piłkarze Podbeskidzia po blisko dwóch miesiącach oczekiwania zdobyli wreszcie 3 punkty. Ostatni raz udało im się to w meczu 7 kolejki T-Mobile Ekstraklasy przeciwko mistrzowi Polski, Legii Warszawa.
Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy nie była zbyt udana. Bielszczanie nie stworzyli sobie ani jednej klarownej sytuacji strzeleckiej. Goście natomiast groźnie atakowali, ale Patrik Mraz czy Miroslav Bożok nie potrafili pokonać Peskovicia. Na drugą połowę nie wyszli już Krzysztof Chrapek i Bartosz Śpiączka, którzy nie zaimponowali zaangażowaniem w pierwszej części spotkania. Za nich pojawili się Robert Demjan i Piotr Malinowski. Ich wejście trochę rozruszało grę Podbeskidzia, ale prawdziwym nosem trenerskim Leszek Ojrzyński wykazał się w 66 minucie wprowadzając na plac gry Adama Pazio. Pomocnik górali już dwie minuty później dośrodkował do Roberta Demjana, który mocnym strzałem głową pokonał Sergiusza Prusaka.  Wynik do końca meczu nie zmienił się. Swoje sytuacje mieli Malinowski i Demjan, ale żadnej z nich nie wykorzystali.
Podbeskidzie w końcu wygrywa i awansuje w tabeli na 7 miejsce.

autor: Dawid Harężlak