Sukces biegaczy z Bielska-Białej w Wolfsburgu
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Trzech z sześciu sportowców zajęło miejsca w pierwszych trójkach w kategoriach generalnych. Świetny występ zaliczyli bielszczanie w Wolfsburgu w Niemczech. Biegacze reprezentujący dwa kluby z Bielska-Białej tj. Ultra Beskid Sport i KS Sprint startowali na różnych dystansach w czasie biegowej imprezy Wolfsburg Marathon 2014. Trzech z sześciu sportowców zajęło miejsca w pierwszych trójkach w kategoriach generalnych. Na dystansie maratonu (42 km) Jarosław Gniewek zajął drugie miejsce z czasem 2 godziny 38 minut i 33 sekundy. Wojciech Gajny w półmaratonie wśród ponad 1200 zawodników był trzeci z czasem 1 godzina 13 minut. Na dystansie 10 km Mikołaj Ciurla wśród 600 zawodników był pierwszy z czasem 33 minuty 49 sekund. W Niemczech wystartowali również: Barbara Barut-Skupień, która zajęła czwarte miejsce w open na 10km wśród kobiet, a w półmaratonie Dawid Then i Czesław Gryniewicz w swoich kategoriach wiekowych zajęli odpowiednio 6 i 9 miejsce. Wyjazd biegaczy z Bielska-Białej był realizowany w ramach współpracy partnerskiej miast Wolfsburg (Niemcy) – Bielsko-Biała.