Widać światełko w tunelu
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Widać światełko w tunelu

Ulgi podatkowe miały służyć rozwojowi lotniska w Kaniowie, które znajduje się na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa Przedsiębiorczości i Innowacji. Rada gminy Bestwina obciążyła park podatkiem od nieruchomości w wysokości ponad 250 tys. zł rocznie. Rozwiązaniem problemu jest wpisanie lądowiska w Kaniowie przez Urząd Lotnictwa Cywilnego na listę lotnisk cywilnych - wszystko jest na dobrej drodze.Już nie lądowisko, a lotnisko użytku wyłącznego - w przyszłości lotnisko publiczne. To kolejny krok w drodze do lotniska cywilnego.
-Certyfikacja tego miejsca trwa od kilku lat. Myślę, że jeszcze w tym roku osiągniemy cel i wszystkie kwestie niezgody zostaną za nami.  Chodzi o kwestie ulg podatkowych, które miały służyć rozwojowi lotniska w Kaniowie, które znajduje się na terenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa Przedsiębiorczości i Innowacji, ale postanowienia zostały jedynie na papierze. To wkrótce ma się zmienić. Lotniska pasażerskie w Polsce, takie jak warszawskie Okęcie, krakowskie Balice, czy katowickie Pyrzowice są ustawowo zwolnione z tej opłaty. Dlatego Bielski Park Lotniczy walczy o zmiany w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. -mówi starosta bielski Andrzej Płonka.(posłuchajcie reszty wypowiedzi poniżej)
Przypomnijmy rada gminy Bestwina obciążyła park podatkiem od nieruchomości w wysokości ponad 250 tys. zł rocznie. Rozwiązaniem problemu jest wpisanie lądowiska w Kaniowie przez Urząd Lotnictwa Cywilnego na listę lotnisk cywilnych. Zostałoby wtedy zwolnione z podatku od nieruchomości.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1



Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: