O włos od wygranej!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Zaledwie jeden punkt przewagi miała nad Magdaleną Gawron z V LO w Bielsku-Białej zwyciężczyni II Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania - uczennica z Opola!46 uczestników przystąpiło do finałowych zmagań w ramach drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.  Zwyciężczynią tegorocznej odsłony naukowych zmagań została uczennica z Opola - Małgorzata Urbanowicz, która uzyskała 89 punktów.
-Dosłownie o jeden punkt mniej uzyskała licealistka z Bielska-Białej! Magdalena Gawron z V Liceum Ogólnokształcącego wygrała także kategorię „Najlepszy wynik” - we wszystkich etapach zmagań zdobyła aż 174 punkty! Jako trzecia na podium znalazła się Aleksandra Petrykiewicz to XIV Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu z 79 punktami- mówi pomysłodawca i przewodniczący naukowych zmagań, Andrzej Brzeziński.
W rankingu "Najlepsza szkoła" bielska piątka również zajęła miejsce w czołówce- z czterema finalistami, którzy zdobyli w sumie 288 punków uplasowała się na trzeciej lokacie. Marta Jakóbczyk z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu zajęła drugie miejsce w konkursie szybkiego pisania „Olimpijczyk”, w  którym wzięło udział prawie 100 zawodników. Z uwagi na wysoki poziom zawodów aż 15 finalistom przyznano tytuł Laureata. Dyplomy zostaną wysłane w najbliższych dniach do szkół.