Złota Gwardia, Janosiki mają brąz!
Magda FritzMagda Fritz

Trzy złote medale zawodników bielskiej Gwardii na mistrzostwach Polski juniorek i juniorów w Kielcach. Janosiki wywalczyły brąz.W sumie, judocy z bielskich klubów przywieźli z tych zawodów 5 krążków.
Na najwyższym stopniu podium stanęła Klaudia Szczepańczyk, podopieczna trenera Lecha Kopcia w kategorii do 52 kilogramów. W walce o mistrzowski tytuł pokonała przed czasem Żanetę Rerutko z WKS Gwardia Warszawa. Złote medale przywieźli także Patryk Wawrzyczek, wychowanek śp. Mieczysława Malczewskiego, a obecnie zawodnik prowadzony przez Andrzeja Grzegorzka, w kategorii do 60 kilogramów oraz Maja Rasińska, broniąca tytułu w kategorii do 48 kilogramów. Brązowe medale wywalczyli w Kielcach zawodnicy Podbeskidzkiego Towarzystwa Sportowego Janosik- bracia Dawid Pękala w kategorii do 60 kilogramów i Szymon Pękala w kategorii do 81 kilogramów. W klasyfikacji medalowej najlepszym klubem w Polsce był KS Gwardia, Janosiki zajęły 27. miejsce.