KALENDARIUMLetnie Spotkania Kabaretowe Ściernisko

LETNIE SPOTKANIA KABARETOWE ŚCIERNISKO

Miejsce: Porąbka, ul. Sportowa 5 (stadion LKS Zapora)

LETNIE SPOTKANIA KABARETOWE ŚCIERNISKO – PO RAZ PIERWSZY W PORĄBCE


Już 28 lipca 2018 roku w Porąbce po raz pierwszy w historii Letnie Spotkania Kabaretowe Ściernisko!
Wystąpią uwielbiane przez publiczność kabarety! Paranienormalni zaprezentują m.in. dwa
premierowe skecze, ale pokażą też te, które kochają widzowie, Jerzy Kryszak jak zawsze rozbawi satyrą
polityczną, Łowcy.B zaskoczą abstrakcyjnym poczuciem humoru, a K2 zaskoczą nowym składem!


Data: 28 lipca 2018
Miejsce: Porąbka w woj. śląskim, powiat bielski /ok. 15 km od Bielska Białej/ stadion LKS Zapora,
ul. Sportowa 5
Początek wydarzenia: 19:00

Więcej informacji oraz bilety na stronie: www.scierniskokabarety.pl

IDEA
Wydarzenia są dedykowane społeczności lokalnej. Dbamy o to, aby Ściernisko przyczyniało się do
promocji regionów wiejskich. Letnie Spotkania Kabaretowe wyróżniają się sąsiedzką atmosferą w
przytulnej, sielskiej atmosferze. Festiwal „Ściernisko” powstał z inicjatywy Roberta Motyki, członka grupy Paranienormalni, który pochodzi z Sieniawy Żarskiej (tam odbyła się I edycja festiwalu). W tym roku idea Ścierniska rozszerza się na kolejne miejscowości, w tym Miłogostowice. Bramy otwarte będą już od godz. 18.00, zaś występy rozpoczną się o godz. 19.00. Na gości czekają leżaki, bary z przekąskami i napojami.
Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni i nie ukrywam, że nie możemy się doczekać reakcji publiczności
w Porąbce. Będziemy tam po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że widzom przypadnie do gustu cały
program występów i wpiszemy się w kalendarz kulturalny Porąbki na stałe. Serdecznie zapraszamy i
obiecujemy, że czeka Państwa ponad trzy godziny terapii śmiechem – powiedział Robert Motyka z
kabaretu Paranienormalni, pomysłodawca imprez „Ścierniska”

BILETY
Bilety można kupić na stronach: www.biletynakabarety.pl, www.syroop.pl lub na
www.scierniskokabarety.pl

Stacjonarnie: GOK w Porąbka, ul. Rynek 22, MCK w Żywcu, al. Wolności 4 oraz Dom Kultury
Kęty, Żwirki i Wigury 2A, Kęty oraz na miejscu w dniu imprezy.


Zniżki: bilet darmowy dla dzieci do 10 lat; 50% zniżki na bilet dla dzieci w wieku 10-18; 20% zniżki dla
dorosłych i seniorów +65, honorujemy Kartę Dużej Rodziny
Cena: 50 zł

PARANIENORMALNI
Zaprezentują paranienormalny humor w skeczach, których nie widzieliście nigdzie i nigdy wcześniej! Artystów zobaczymy m.in.: w skeczu komedii pomyłek mającej miejsce w kinie, oraz w skeczu integracyjnym, angażujący publiczność. Chłopaki konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie dotykają tematów religii. Bacznie obserwują zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury, relacje
damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego. Obiecali tylko premierowe skecze!

Jerzy Kryszak
Każdy występ Jerzego Kryszaka jest wydarzeniem nadzwyczajnym i niepowtarzalnym. Siła jego satyry bierze się z bezpośredniego spotkania z publicznością, którą angażuje w swoje skecze. Jerzy Kryszak propaguje zręczny dowcip publicystyczny, pełen świeżego spojrzenia na wady i słabości bieżących
wydarzeń. Prześmiewca, satyryk, obserwator celebrytów, polityków oraz ulicy. Teksty pisze sobie sam – ale nic w tym dziwnego – Sienkiewicz też sobie pisał. Kryszak także umiejętnie wciela się w postać, którą naśladuje. Gestykuluje, zmienia głos, akcentuje: po prostu stwarza niepowtarzalne widowisko.

Łowcy.B
Kabaret działający na scenie od 12 lat. Swoją działalność rozpoczął z przytupem wygrywając w ciągu pierwszych dwóch lat niemal wszystkie liczące się festiwale. Spektakl Łowców to nie zwyczajny występ. To wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Wszystko to w oparach absurdu, którego nie powstydziłby się Monty Python. Jako jedyni w swoich spektaklach grają muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Aktualnie kabaret występuje w składzie Bartosz Gajda, Bartosz Góra, Maciej Szczęch, Sławomir Szczęch. Kto raz był na spektaklu Łowców wie, że ilość energii wydzielonej na scenie wystarczy do zasilenia małego miasteczka, a liczba spalonych kalorii jest dla chłopaków lepszym treningiem niż Chodakowska.

Kabaret K2
Czas na kabaret K2 w zupełnie nowej odsłonie. Zapraszamy na: Program z Kobietą. Do Bartosza Klauzinskiego i Michała Zenknera dołączyła młoda, piękna, a przede wszystkim utalentowana Dominika Najdek. Dominika jest dla chłopaków trzecią połówką kabaretowej pomarańczy ;) Od pierwszych wspólnych występów widać, że to jej właśnie brakowało w tej układance. Co nowego? Tematyka skeczy jest teraz jeszcze bogatsza. Niespodzianka! W końcu pojawiły się w nich relacje męsko-damskie. Znalazło się miejsce dla matki, żony i kochanki. Oprócz nich pojawią się między innymi: kowboj w obuwniczym, doktor szarlatan oraz teorie spiskowe. Mimo nowości pewne rzeczy pozostały niezmienne. K2 to wciąż wulkan scenicznej energii. Kabaret zarówno młody duchem jak i bogaty doświadczeniem. Odjechany, zakręcony, ale przystępny. Potrafiący pod powierzchnią zniewalająco śmiesznych skeczy przemycić poważniejsze treści. Żywy i oparty na interakcji z widzem. Niebojący rzucać się w wir improwizacji.