KALENDARIUMVii Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

VII REGIONALNY KONGRES KOBIET PODBESKIDZIA

Miejsce: Bielsko-Biała

Jedyny taki Kongres


Wrzesień jest miesiącem wyjątkowych atrakcji związanych z siódmą edycją Kongresu Kobiet Podbeskidzia. Ich kulminacją będzie uroczysta Gala, którą uświetni występ znakomitej piosenkarki, Marii Sadowskiej.
VII Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia jest świętem Pań z całego regionu. Trzy lata temu zmieniona została formuła imprezy w ten sposób, że uroczystą Galę, będąca jej zwieńczeniem, poprzedzają liczne wydarzenia towarzyszące. Rozpoczęły się one już wiosną.


Tegoroczna edycja Kongresu przynosi bardzo szerokie spektrum tematyczne. W szerokim wachlarzu propozycji każda z pań powinna znaleźć coś interesującego dla siebie. Tematyka odpowiada różnym etapom życia kobiety, różnym kobiecym marzeniom i dążeniom. Program Kongresu powstawał z myślą, by inspirować uczestniczki do podejmowania ambitnych wyzwań oraz dostarczać im pozytywnej energii.
30 września br. w Bielskim Centrum Kultury o godzinie 16.30 odbędzie się Gala, punkt kulminacyjny Kongresu. Uświetni ją występ gwiazdy polskiej piosenki, Marii Sadowskiej, która rozpocznie w Bielsku-Białej swoją nową trasę koncertową. Udział w Gali jest bezpłatny. Warunkiem jest rejestracja za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie wydarzenia: www.kobiety-podbeskidzia.pl.

Dodatkową zachętą jest cenna nagroda, która czeka na jednego z zarejestrowanych uczestników.
Tak jak w latach ubiegłych, podczas Gali wręczona zostanie statuetka „Perła Podbeskidzia”, dłuta Lidii Sztwiertni. Wyróżnienie to przyznawane jest kobiecie, wybitnej osobistości z naszego regionu, w uznaniu zasług na polu pracy społecznej oraz pokonywania trudności życiowych. Kandydatury można zgłaszać elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia do 10 września br.
Prócz Gali we wrześniu odbędzie się jeszcze wiele innych wydarzeń kongresowych. Bliższe informacje na ich temat można znaleźć na stronie internetowej Kongresu. Zasadą jest, iż wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


Głównym organizatorem VII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia jest stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Lokalna w Bielsku-Białej. Współorganizatorami są Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej i Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Patronat nad imprezą sprawuje Mirosława Nykiel, posłanka na Sejm RP.