KALENDARIUMKoncert Charytatywny Dla Aleppo

Koncert charytatywny dla Aleppo

Miejsce: Rynek, Bielsko-Biała

25 lutego Podbeskidzki Przegląd Muzyczny oraz inicjatywa obywatelska Bielszczanie dla Aleppo organizują koncert charytatywny na bielskim Rynku. W trakcie wydarzenia będą zbierane pieniądze na pomoc Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii.

25 lutego w sobotę na Rynku w Bielsku-Białej w godz. 16.00-21.30 wystąpią: Psio Crew, Black Bee, Radiovidmo, oraz specjalnie na tę okazję, gwarantując taneczne zakończenie wydarzenia Earl Jacob, Duże Pe (Massala Soundsystem) i Dj Krzaku (Zjednoczenie Soundsystem).

- Koncertowi towarzyszyć będą wydarzenia poboczne aby uczestnicy mogli spędzić czas aktywnie i konstruktywnie. Przygotowujemy zabawy, gry, instalacje, wystawy, happening oraz strefę gastronomiczną, z których korzystając pamiętajcie, że wszyscy zaangażowani robią to za darmo, po to abyście Wy mogli przeznaczyć wsparcie finansowe na pomoc ofiarom wojny - informują organizatorzy koncertu.

W Syrii od 2011 trwa konflikt zbrojny. Obecnie 13,5 mln osób potrzebuje pomocy humanitarnej. Intensywne walki sprawiły, że ponad 10,5 milionów Syryjczyków zostało zmuszonych do ucieczki ze swoich domów. Według raportu ONZ ponad połowa z nich to dzieci.

Przeciągający się konflikt spowodował jeden z największych współczesnych kryzysów humanitarnych. Sytuacja w kraju jest bardzo ciężka - brakuje żywności, ceny gwałtownie rosną. Rodziny uciekające przed niebezpieczeństwem mieszkają w namiotach lub ruinach, dysponując jedynie tym, co udało się zabrać ze sobą. Brakuje czystej wody i toalet. Nie funkcjonuje jedna czwarta szkół, a opieka medyczna jest znacznie ograniczona.

- Aleppo doświadczyło tego boleśnie właśnie teraz i dlatego też podczas koncertu zbierać będziemy podpisy pod petycją do Rady Miasta Bielsko-Białej za przyjęciem jednej rodziny uchodźców właśnie z tego miasta. Wiemy, że to niedużo, ale zdajemy sobie sprawę, że są tam rodziny potrzebujące i takiej pomocy, i jako mieszkańcy bezpiecznego i dość zamożnego miasta uważamy, że stać nas na to, nawiązując choćby do słów Papieża Franciszka o przyjęciu jednej rodziny do każdej parafii - dodają organizatorzy koncertu z inicjatywy Bielszczanie dla Aleppo.

 

Źródło: rozrywka.bielsko.info.pl