Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-09-19

Plakaty, banery i tablice, czyli chaos reklamowy. Samorządowcy mieli z nim stoczyć skuteczną walkę za sprawą ustawy krajobrazowej. Czy to udało się w Żywcu i jaki pomysł mają włodarze miasta na rozwiązanie tego problemu, pytamy burmistrza Antoniego Szlagora.

Katarzyna Piątek, organizatorka charytatywnego biegu

2017-08-18

Zrób sobie nową fryzurę i pomóż dzieciom chorym na raka. W najbliższą sobotę w Bielsku-Białej odbędzie się 4 edycja charytatywnego biegu. Szczegóły w programie Gość Dnia zdradza Katarzyna Piątek, organizatorka imprezy "Biegniemy dla Mai i Hani".

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-09-15

Naszego gościa pytamy o zwolnienia nauczycieli, koszt reformy edukacji w mieście oraz o odkryciu na budowie w centrum miasta.

Jolanta Koźmin, 43 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy

2017-09-14

To najstarsza i największa tego typu impreza w regionie. Ruszyły internetowe zapisy do 43 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. W czasie jesiennej edycji imprezy peleton pojedzie do Starej Wsi w gminie Wilamowice.

Piotr Dudek- rusza remont zbiornika w Wapienicy

2017-09-13

Takiej inwestycji jeszcze na tym obiekcie nie było. Rozmawiamy z prezesem spółki wodociągowej „AQUA”.

K.Graboń, K.Śleziak- Żywiec miasto zmySŁÓW

2017-09-12

Leczenie książką? W Żywcu będą ostre dyżury. O drugiej edycji niezwykłego wydarzenia rozmawiamy z jego organizatorami.

Agnieszka Gaweł, Artur Bury- Szlachetna Paczka ruszyła

2017-09-11

Za oknem lato, a oni myślami są już w grudniu. W Bielsku-Białej, podobnie jak w całym kraju wystartowała Szlachetna Paczka. To projekt, który rodzinie w trudnej sytuacji materialnej ma dać impuls do zmian.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-09-08

Czy bielszczan czeka rewolucja w nocnej i świątecznej pomocy medycznej?! Ludzie pytają, czy to prawda że z pogotowia przeniesie się ona do szpitala wojewódzkiego. Naszego gościa pytamy także o kruszarnię kamienia w Lipniku oraz uchwałę antysmogową.

Władysław Szczotka, ruszyła rozbudowa BCK

2017-09-07

O rozbudowie budynku przy ul. Słowackiego mówi się od lat. Inwestycja właśnie ruszyła.

Tomasz Wawak, Marceli Wójcik- Koalicja Antysmogowa Bielsko-Biała

2017-09-06

Na brak programów osłonowych dla najbiedniejszych mieszkańców zwraca uwagę Bielska Koalicja Antysmogowa. Od tego miesiąca obowiązuje w województwie śląskim uchwała antysmogowa. Dokument, uchwalony przeze Sejmik Województwa Ślaskiego zakazuje palenia w piecach mułem, flotem, węglem brunatnym i wilgotnym drewnem. Reguluje także w jakich piecach można palić.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-09-05

O wejściu w życie uchwały antysmogowej w województwie śląskim oraz o remontach dróg rozmawiamy z naszym gościem.

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej

2017-09-04

Z naszym gościem rozmawiamy o nowym roku szkolnym, świadczeniu 500+, a także o budowę "obejścia" Węgierskiej Górki. Czy Stanisław Szwed będzie kandydatem PiS na prezydenta Bielska-Białej?

Jacek Szczotka, Śląski Wicekurator Oświaty

2017-09-01

W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny, szczególny ze względu na wprowadzaną reformę oświaty. Wraca 8-letnia szkoła podstawowa, gimnazja są wygaszane.

A.Machowiak, G.Staniszewska, J.Łopatka- rocznica Porozumień Sierpniowy

2017-08-31

Mija 37 rocznica Porozumień Sierpniowych. Po fali strajków w zakładach pracy w całym kraju władza komunistyczna podpisała porozumienia z protestującymi w Szczecinie, Gdańsku, Jastrzębiu Zdroju i Dąbrowie Górniczej. Wynikiem tego można było zarejestrować Niezależny Samorządny Związek zawodowy „Solidarność”, który stał się ośrodkiem walki z ówczesnym systemem. Jak wspominają działacze pierwszej „Solidarności” na Podbeskidziu także nie było wtedy spokojnie.

Anna Grygierek- burmistrz Strumienia

2017-08-30

Jak gospodarować swoim kieszonkowym będą uczyli się od września uczniowie w gminie Strumień. To pierwsza w kraju gmina miejsko-wiejska, która uczestniczy w ogólnopolskim programie. W programie także o remontach przed 1 września

Jerzy Oślak, Piotr Starowicz- 14. Międzynarodowy Piknik Lotniczy

2017-08-29

Wojskowi piloci w myśliwcu F-16- to jedna z atrakcji 14. Międzynarodowego Pikniku Lotniczego w Bielsku-Białej w najbliższy weekend.

Barbara Rosiek - etnograf z Muzeum w Żywcu

2017-08-28

W tym roku sezon dożynkowy już oficjalnie możemy uznać za otwarty. W miniony weekend święto plonów odbyło się w wielu miejscach na Żywiecczyźnie i w powiecie bielskim. Skąd wywodzi się święto plonów? Jakie miejsce zajmuje w rocznym cyklu rolniczym? Jakie rytuały są z tym związane. O tych kwestiach rozmawialiśmy z naszym porannym gościem.

Agnieszka i Sławek Łyczko - ośrodek rehabilitacji Mysikrólik

2017-08-25

Mówią o sobie małżeństwo zakręcone na punkcie dzikich zwierząt i tak w rzeczywistości jest. Rocznie ratują kilkaset zwierząt z terenu Podbeskidzia. Pytaliśmy o misję i o to co napędza parę do tego, by mimo trudnej sytuacji, pomagać dzikiej zwierzynie.

Antoni Byrdy - burmistrz Szczyrku

2017-08-24

Czy za kilka lat Szczyrk ma szansę stać się zimową stolicą Polski? Wiele inwestycji dzieje się w tym kierunku. Montowana jest nowa kolejka, planowane jest dodatkowe naśnieżanie tras. Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy także a problemach komunikacyjnych miasta.

Jerzy Jurczak, prezes koła PTTK oddział Podbeskidzie

2017-08-23

Dziś (23.08) w regionie rusza 35. Ogólnopolski Rajd Górski Przewodników PTTK. Na wydarzenie przyjdzie ok. 250 przewodników z całej Polski, będą to reprezentacje z każdego z województw.