Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Mirosława Nykiel, Bronisław Komorowski- O referendum konstytucyjnym

2018-06-20

Były prezydent RP spotkał się z mieszkańcami Bielska-Białej.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2018-06-19

Wczoraj rozpoczęły się obchody 750 lat miasta Żywca. Świętowanie potrwa do niedzieli. Nasz gość zaprasza mieszkańców i gości do Strefy Kibica na mecz Polska-Senegal. Jaki wynik typuje?

Witold Mazurkiewicz- 2 FUNfest w Teatrze Polskim

2018-06-18

Z dyrektorem Teatru Polskiego w Bielsku-Białej rozmawiamy o drugiej edycji Festiwalu Komedii (na Południu), który startuje już jutro. Będą nowości, wśród nich artyści na ulicy.

Tomasz Ficoń- rzecznik prasowy UM Bielsko-Biała

2018-06-15

Naszego gościa pytamy o strategiczne inwestycje drogowe w mieście. Co z przebudową ul. Cieszyńskiej?

Magdalena Sobczak- zmiany w segregowaniu śmieci

2018-06-14

Od 1 lipca tego roku w Bielsku-Białej zmieniają się zasady segregowania odpadów komunalnych. O szczegóły pytamy szefową Biura do spraw Gospodarki Odpadami w bielskim magistracie.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2018-06-13

O nowych karetkach w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym rozmawiamy z naszym gościem. Starosta zaprasza także na obchody Dni Powiatu Bielsko, połączone z Dniami Porąbki, które odbędą się już w najbliższy weekend.

Sylwia Brzozowicz, Krzysztof Klęczar- zaproszenie na Dni Kęt

2018-06-12

Nasi goście zapraszają na Dni Kęt, które ruszają już w piątek. Burmistrza Klęczara pytamy o przebudowę drogi wojewódzkiej na Oświęcim oraz remont zabytkowej kamienicy na rynku.

P. Bednarczyk, S. Popek- Targi Motoryzacyjne 86 Stars Show

2018-06-11

W zeszłym roku pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbył się piknik motoryzacyjny, a imprezę odwiedziły tłumy. Edycja 2018 r. to już targi motoryzacyjne. Co będzie działo się w sobotę i niedzielę w hali i wokół tego obiektu? Rozmawiamy z organizatorami: Sławkiem Popkiem i Pawłem Bednarczykiem z Projektu 86.

Tomasz Ficoń- rzecznik prasowy UM Bielsko-Biała

2018-06-08

Co z byłą komendą policji w Bielsku-Białej? Funkcjonariusze pracują już w nowym miejscu, teren przy ul. Rychlińskiego wrócił oficjalnie do miasta. O tym m.in. w naszej rozmowie.

Bożena i Bogusław Chorążowie- cenne odkrycia archeologiczne

2018-06-07

To jedno z najistotniejszych odkryć archeologów w Bielsku-Białej. „Po raz pierwszy udało się tak precyzyjnie ustalić chronologię najwcześniejszej linii fortyfikacyjnej Bielska”- mówi Bogusław Chorąży z bielskiego Muzeum Historycznego.

Marek Cieślar, Andrzej Jano- rowery dla... niewidomych!

2018-06-06

Niewidomy mieszkaniec Czechowic-Dziedzic chce pomagać innym niepełnosprawnym realizując swoją pasję. Marek Cieślar kilka lat temu założył zespół Audio Cases, w którym gra na klawiszach. Rok temu namówił znajomych do założenia stowarzyszenia Widzę Inaczej, które ma wspierać osoby z problemem wzroku. Jakie mają pomysły?

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2018-06-05

Rozstrzygnięto duży przetarg na budowę ścieżki rowerowej. Naszego gościa pytamy też o strefę kibica podczas mundialu.

Paweł Sadza - starosta pszczyński

2018-06-04

Trwa wyścig z czasem. Mowa o ratowaniu szpitala w Pszczynie. Spółka, która teraz prowadzi tam leczenie, będzie to robić do końca czerwca (NFZ wypowiedział umowę). Co później? Leczenie szpitalne chce przejąć powiat pszczyński. Trwa cała masa zabiegów formalnych mających na celu utrzymanie ciągłości leczenia w placówce. Do środy samorząd ma czas na złożenie oferty w konkursie na leczenie szpitalne.

Tomasz Ficoń, rzecznik UM w Bielsku-Białej

2018-06-01

Cierpliwość kierowców zostanie wystawiona na próbę. W Bielsku-Białej ruszają dwie duże inwestycje drogowe. W poniedziałek (04.06) rozpocznie się rozbudowa skrzyżowania w rejonie ul. Stojałowskiego wraz z przebudową Placu Opatrzności Bożej. Drogowcy pojawią się także na Krakowskiej i Żywieckiej. Inwestycje drogowe były kluczowymi tematami porannej rozmowy.

Radosław Ostałkiewicz, Rafał Stronczyński

2018-05-30

Wiemy, co wybrali mieszkańcy Jaworza w ramach budżetu obywatelskiego. O planowanych inwestycjach, ale i o tych, które są na ukończeniu rozmawiamy z wójtem Radosławem Ostałkiewiczem. Zaś Rafała Stronczyńskiego z GKS Czarni Jaworze pytamy o ich zbliżające się święto i wielką fetę, którą organizują dla mieszkańców.

Aleksander Nowak, Wilamowskie Śmiergusty

2018-05-29

Trwają ostatnie przygotowania do "Wilamowskich Śmiergustów". To dwa dni zabawy i koncertów w towarzystwie licznych gości z zagranicy. Kto tym razem odwiedzi Wilamowice opowiada Aleksander Nowak, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Anna Sztender, fundacja "Mam kota na punkcie psa"

2018-05-28

Coraz częściej reagujemy, widząc psa bez wody czy chorego kota, ale nie zawsze wiemy jak skutecznie im pomóc. Gdzie zadzwonić? Do kogo się zwrócić? I czy nie będzie trzeba za to zapłacić? Na te pytania odpowiada prezes fundacji "Mam kota na punkcie psa" z Czechowic-Dziedzic - Anna Sztender.

Tomasz Ficoń, rzecznik UM w Bielsku-Białej

2018-05-25

Bielszczanie także mogą mieć wpływ na to jak wygląda przestrzeń wokół nich i to nie tylko poprzez głosowanie w budżecie obywatelskim. Takie narzędzie daje również tzw. mikroplanowanie. Co to takiego? O to pytaliśmy dzisiaj Tomasza Ficonia, rzecznika magistratu w Bielsku-Białej.

Dariusz Skrobol, Piotr Łapa

2018-05-24

Jeśli lubicie letnie dni spędzać nad zbiornikiem w Łące, w tym roku możecie spodziewać się nowości. Ten pomysł ma m.in. zabezpieczać przed groźnymi sinicami. O czym mowa? Wyjaśniamy w rozmowie z Dariuszem Skrobolem, burmistrzem Pszczyny, i Piotrem Łapą, rzecznikiem pszczyńskiego magistratu.

Alina Porębska-Puszyńska, Krzysztof Gałuszka

2018-05-23

Nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie - to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. O tym jak dojechać bezpiecznie do celu będzie mowa podczas XXV Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego w Bielsku-Białej oraz w naszym programie Gość Dnia. Rozmowa z Aliną Porębską-Puszyńską z Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Krzysztofem Gałuszką.