Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Janusz Szymura- Liga Mistrzów na żywo w Bielsku-Białej

2018-08-13

To będzie gratka dla bielskich kibiców- będą mogli zobaczyć na żywo mecze Ligi Mistrzów. Rekord Bielsko-Biała, mistrz Polski w piłce nożnej halowej jeszcze w sierpniu rozpocznie przygodę na europejskich parkietach. Bielski klub dostał organizację turnieju eliminacyjnego. W hali pod Dębowcem Rekord zmierzy się z mistrzami Bułgarii, Walii i Luksemburga.

Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku

2018-08-10

Budują 6-osobową kolej kanapową z Hali Skrzyczeńskiej w kierunku Skrzycznego. Słowaccy właściciele Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego nie zwalniają tempa i realizują kolejne zapowiadane inwestycje. W najbliższą zimę narciarze dostaną się z ich tras do Centralnego Ośrodka Sportu. Antoni Byrdy, burmistrz miasta ma nadzieję, że ta konkretna realizacja ułatwi życie turystom także na drogach.

GRA O ŻYCIE. Czekamy na Was na basenie!

2018-08-09

To nadal jest problem. Choć objawy udaru mózgu są charakterystyczne, to pacjenci za późno trafiają do lekarza. Przed nami ostatnia letnia odsłona "Gry o życie". Rozmawiamy z ratownikami medycznymi Bielskiego Pogotowia Ratunkowego Arkadiuszem Stasickim i Wojciechem Bielą. Potem zapraszamy na basen do Cygańskiego Lasu od 10:00 do 13:00.

4. Międzynarodowy Charytatywny Maraton Zumba Fitness

2018-08-08

18 sierpnia ciekawe wydarzenie w Bielsku-Białej. Maraton zumby będzie wspierał Bielskie Amazonki (kobiety chore na raka po amputacji piersi) oraz trójkę dzieci z rzadkimi chorobami. Rozmawiamy z organizatorkami: Ireną Awieruszko-Ptaszkiewicz, instruktorką zumby oraz Katarzyną Bindą z fundacji "Pomaluj nasz świat".

Piotr Nawalkowski- 6. Festiwal Ciemnego Nieba

2018-08-07

Niedawno oglądaliśmy całkowite zaćmienie Księżyca przy wielkiej opozycji Marsa, a już kolejny spektakl szykuje się na niebie. W najbliższy weekend przypada kulminacja roju Perseidów. Na tę okazję szykują się w Sopotni Wielkiej na Żywiecczyźnie.

Porozumienie Radnych Osiedlowych

2018-08-06

W Bielsku-Białej radni osiedlowi od dawna zabiegają o lepszą współpracę z urzędnikami z ratusza. Mówią o bezsilności podmiotów, w których działają. Rozmawiamy z Jolantą Reisch-Klose z Kamienicy i Jerzym Bauerem z Mikuszowic Śląskich.

GRA O ŻYCIE. Plaga zasłabnięć, co robić?

2018-08-02

Tropikalne upały nie pomagają osobom, które mają problemy z krążeniem. „1/3 wszystkich wyjazdów Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w gorące dni, to zasłabnięcia”- mówi Wojciech Biela, dyspozytor pogotowia. O życiu decydują wtedy minuty. Co robić, gdy ktoś straci przy nas przytomność? Rozmawiamy także z Joanną Markieton.

Karol Pietrasina- Państwowa Inspekcja Pracy Bielsko-Biała

2018-08-01

Teoretycznie powinno być łatwiej o pracę bez konieczności podpisywania tzw. umów śmieciowych. Bezrobocie w Bielsku-Białej i okolicy jest jednym z niższych w kraju. Jaka jest rzeczywistość?

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2018-07-31

Do Żywca trafi promesa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W jakiej kwocie i co zostanie wyremontowane za te pieniądze, pytamy burmistrza Antoniego Szlagora.

"Szlachetna Paczka" już działa. Możesz dołączyć!

2018-07-30

Są wakacje, a oni już myślą o świętach... Co się dzieje latem w projekcie "Szlachetna Paczka"? Naszymi gośćmi są: Anna Pawełek, Agnieszka Gaweł i Szczepan Woźniak, liderzy i wolontariusze tego projektu na Podbeskidziu.

dr Klaudiusz Komor- Brakuje lekarzy. Co nas czeka?

2018-07-27

Jest groźba, że z powodu braku lekarzy zawieszony zostanie oddział neurologiczny w BCO- Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej. To nie jedyni specjaliści których brakuje. Taka sytuacja jest w całym kraju. Co nas czeka? Rozmawiamy z szefem Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

GRA O ŻYCIE. Zapraszamy do Ustronia!

2018-07-26

Trwa 2 letnia edycja "Gry o życie". W miniony czwartek byliśmy na bielskiej Starówce, jutro zapraszamy nad Wisłę do Ustronia! Czekamy na Was od 10:00. Z naszymi gośćmi- Joanną Markieton i Wojciechem Bielą z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego rozmawiamy o oparzeniach słońcem i kleszczach.

dr Jarosław Rutkiewicz- o wodzie z tzw. źródełka i borówkach

2018-07-25

„Picie wody z tzw. źródełek nie jest bezpieczne. Nie nadaje się ona do spożycia”- mówi dr Jarosław Rutkiewicz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Bielska-Białej. Chodzi o takie miejsca, jak bielska Straconka i źródełko przy drodze na Przegibek, czy źródełko przy sanktuarium w Szczyrku.

Tomasz Bujok, burmistrz Wisły- wakacje w Beskidach

2018-07-24

Planujesz urlop w Beskidach, zastanawiasz się co zobaczyć? O to m.in. pytamy naszego gościa. Są też dobre wiadomości o drodze dojazdowej do Wisły i pracach na miejskich zieleńcach.

Zaproszenie na 55 Tydzień Kultury Beskidzkiej

2018-07-23

Rozmawiamy z Małgorzatą Słonką i Katarzyną Dąbek z Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej.

Justyn Kołek, grzyboznawca z Międzybrodzia Bialskiego

2018-07-20

Wysyp grzybów w Beskidach. Informujecie nas o tym, przysyłając zdjęcia ze swoimi zdobyczami. Trzeba jednak uważać, bo wcześniej niż zwykle pojawili się w lesie niebezpieczni zabójcy.

J. Markieton, W.Biela- "Gra o życie" ZAPRASZAMY!

2018-07-19

Nie trzeba być lekarzem, czy ratownikiem medycznym żeby uratować komuś życie. Pogoda nie jest może letnia, ale są wakacje, więc wracamy z „Grą o życie”- projektem Radia BIELSKO i Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Dzisiaj spotykamy się na bielskim rynku o 15:00!

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2018-07-18

Miedzy innymi o problemach na drodze powiatowej Strumień-Jasienica oraz inwestycjach oświatowych w gminie rozmawiamy z naszym gościem.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2018-07-17

Gdy tylko wyjrzy słońce nad Jeziorem Żywieckim pojawiają się plażowicze i żeglarze. Ale... o przejrzystej wodzie mogą na razie pomarzyć. Zbiornik jest zamulony i zarośnięty glonami. Burmistrza Żywca Antoniego Szlagora pytamy o postępy w pracach, które mają sprawić, że sytuacja się poprawi.

"Rozkręć wiarę"- na rowerze z Żywca do La Salette

2018-07-16

To nie jest zwykła wyprawa rowerowa. Trwają ostatnie przygotowania do 8 edycji projektu ks. Grzegorza Kierpca z jednej z żywieckich parafii. Niektórzy, tacy jak Adrianna Wisła pojadą po raz 6, ale większość jest nowa, jak Patryk Rus.