Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2018-02-23

Bez podwyżki się nie obędzie? W porannym programie pytamy m.in. o zmiany w segregowaniu odpadów w Bielsku-Białej.

J. Markieton, T. Jano- "GRA O ŻYCIE" na stokach 3

2018-02-22

Pod jaki numer dzwonić, gdy dojdzie do wypadku na stoku? Dziś czwarta ostatnia część zimowej odsłony "Gry o życie". Trwają ferie, jesteśmy w Beskidach.

Kinga Gawlas, Michał Foks- zapraszają do Wilamowic

2018-02-21

Brzmi trochę, jak mieszkanka niemieckiego i niderlandzkiego. Dziś Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To wyjątkowy dzień dla mieszkańców Wilamowic, którzy mają swój własny język. W piątek i sobotę odbędą się obchody Dni Języka Ojczystego. W roli głównej- język wilamowski, ale będzie można usłyszeć także mowę kaszubską i polską.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2018-02-20

Czy w Żywcu powstanie kolejne rondo? To pytanie do burmistrza Antoniego Szlagora padło dziś w porannej rozmowie Gość Dnia. Chodzi o skrzyżowanie przy Miejskim Centrum Kultury, do którego dziś - przy takim układzie komunikacyjnym - trudno wjechać. A to nie jedyny temat, który poruszamy.

Jan Kawulok- radny wojewódzki o walce ze SMOGiem

2018-02-19

Z jednym z radnych, którzy głosowali ZA uchwałą antysmogową w województwie śląskim rozmawiamy pół roku po wejściu w życie przepisów. Jakie są plusy, jakie minusy?

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2018-02-16

Czy miasto kupi dla straży miejskiej drona? Chodzi o walkę ze smogiem. Naszego gościa pytamy jeszcze o wypożyczalnię rowerów miejskich oraz wynik przetargu na nową drogę.

Arkadiusz Stasicki, Tomasz Jano- "GRA O ŻYCIE"

2018-02-15

Hipotermia, czyli ochłodzenie ciała może doprowadzić nawet do śmierci. jak jej uniknąć, jakie są jej objawy? To trzecia odsłona zimowej edycji "GRY O ŻYCIE".

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2018-02-14

Nie będzie karetki z lekarzem w czechowickiej gminie. O tym m.in. w rozmowie z naszym gościem.

Jerzy Bożek- o miłości przed Walentynkami

2018-02-13

Nasz gość od 20 lat udziela ślubów w bielskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Pytamy go, czy małżeństwo to już przeżytek?

Jarosław Konior- Będą medale na igrzyskach olimpijskich

2018-02-12

Aż 9 absolwentów tej szkoły rywalizuje na olimpiadzie w Korei. Jeden z nich już dostarczył nam ogrom emocji- mowa o Stefanie Huli, skoczku narciarskim. W porannym programie rozmawiamy z dyrektorem szczyrkowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z siedzibą w Buczkowicach.

Tomasz Ficoń- rzecznik prasowy UM Bielsko-Biała

2018-02-09

J. Markieton, T. Jano- "GRA O ŻYCIE" na stokach 2

2018-02-08

Złamanie ręki, nogi, uraz głowy, kontuzja barku i kolana- to najczęstsze urazy na stoku. Dziś druga odsłona zimowej edycji Gry o życie, projektu Radia BIELSKO i Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Trwają ferie, w ośrodkach w Beskidach jest bardzo tłoczno, trzeba uważać nie tylko na siebie, ale także na innych. Zapraszamy na stok Dębowca, w godzinach od 10:00 do 13:00. Powiemy, czy można zabezpieczyć się przed tymi zdarzeniami oraz co robić, gdy jesteśmy świadkiem wypadku na stoku.

Wiesława Rusin- dietetyk o pączku i tłustym czwartku

2018-02-07

Nasz gość jest coachem psychodietetyki, promotorką zdrowia, autorką książek o takiej tematyce i organizatorką turnusów z dietą dr Dąbrowskiej w Dębowcu. Dzień przed wielkim obżarstwem pytamy, co nam grozi i jak można sobie pomóc. Rozmawiamy też o tym, jak zadbać o odżywianie się nie będąc na diecie.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2018-02-06

Wandale znowu zniszczyli oświetlenie na nowym moście na Sole w Żywcu. O tym miedzy innymi w rozmowie z naszym gościem.

Janusz Król, starosta powiatu cieszyńskiego

2018-02-05

Naszego gościa pytamy o problemy z budową lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Cieszynie, o powrót pociągów na linii Cieszyn-Bielsko-Biała oraz o inwestycje w tegorocznym budżecie powiatu.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2018-02-02

Z naszym gościem rozmawiamy o wycince drzew przy ulicy Cieszyńskiej oraz nowym systemie dla mieszkańców. Pytamy go też o przebudowę ulicy Stojałowskiego.

A.Stasicki, T.Jano- "Gra o życie" na stokach

2018-02-01

Nie musisz być ratownikiem medycznym, czy lekarzem, żeby uratować człowiekowi życie. To już dzisiaj. Zaczynamy zimową odsłonę projektu "Gra o życie", który z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym zaczęliśmy w wakacje. Nasi goście, to Arkadiusz Stasicki z BPR oraz Tomasz Jano, z-ca naczelnika beskidzkiej grupy GOPR.

dr Robert Mysłajek- Stowarzyszenie dla Natury WILK

2018-01-31

Wideo-pułapka stowarzyszenia nagrała w dolinie Wapienicy rysia. Filmik z kamery wywołuje sporo emocji, ponieważ jest to teren chętnie odwiedzany przez bielszczan. Pracownika Uniwersytetu Warszawskiego pytamy także o inne drapieżniki, które możemy spotkać w Beskidach.

Ewelina Zbijowska-Hatala, Michał Kuśmierski

2018-01-30

Dzięki nim Klimczok jest oblegany. Ewelina Zbijowska-Hatala i Michał Kuśmierski są organizatorami akcji, która ma mobilizować ludzi do chodzenia po górach. W jaki sposób? Wyjaśniamy w programie Gość Dnia.

Leszek Stebnicki- niebezpiecznie na stawach i rzekach

2018-01-29

Jeśli na ślizgawkę, to nie na staw, czy rzekę- ostrzega beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. „Zaczęły się ferie, dzieci rozjadą się do dziadków i wujków. Chcemy, żeby wszystkie całe wróciły do domu- mówi ratownik Leszek Stebnicki, który odwiedzał bielskie podstawówki.