Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

I.Nawara-Przybyła, B.Górna-Bryzek- autyzm to nie choroba

2017-04-26

Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na temat Autyzmu. W integracyjnej szkole podstawowej nr 6 w Bielsku-Białej takich dzieci jest obecnie 24. Kilkanaście lat temu z taką diagnozą był jeden uczeń.

Szymon J. Wróbel, reżyser z Jeleśni

2016-04-25

Autor dokumentów o ks. Józefie Tischnerze ("Jego oczami") oraz "Z domu" o wysiedleniach z Żywiecczyzny rozpoczyna nowy projekt. Jego bohaterem będzie bp Tadeusz Pieronek, związany z Żywiecczyzną

K. Hofman-Kępys, D. Gajny- Targi Ogrodnicze

2017-04-24

Targi ogrodnicze „Twój Ogród 2017” rozpoczną się w najbliższy piątek w Bielsku-Białej. Na terenie Zespołu Szkół Ogrodniczych im. S. Szumca wystawi się ok. 40 producentów z Podbeskidzia.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-04-21

Wokół bielskich parkingów toczy się rozmowa z naszym dzisiejszym gościem Jackiem Krywultem, prezydentem stolicy Podbeskidzia. Które z planowanych inwestycji dojadą w najbliższym czasie do skutku oraz czy miejskie parkomaty działają zgodnie z prawem, dowiecie się słuchając programu Gość Dnia.

Stanisław Kotlarczyk, podróżnik z Kobiernic

2017-04-20

Nie mają szans dostać się do lekarza, są za biedni. Podróżnik z Kobiernic Stanisław Kotlarczyk po raz kolejny wyjeżdża do Afryki, by pomóc tamtejszym mieszkańcom. O kolejnej edycji projektu "Oczy Etiopii" rozmawiamy z naszym gościem.

Daniel Kawka, prezes Fundacji Kuloodporni

2017-04-19

Codziennie udowadniają, że są silni mimo wszystko. Brak nogi, czy ręki nie jest przeszkodą, żeby nie przebić się do reprezentacji Polski! O sukcesach i planach rozmawiamy z Danielem Kawką, twórcą Kuloodpornych Bielsko-Biała, drużyny piłkarskiej osób po amputacjach.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-04-18

O nowej linii autobusowej, akcji Wielkie gabaryty i reformie oświaty rozmawiamy z naszym gościem.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-04-14

O skutkach uchwały antysmogowej w woj. śląskim i zagospodarowaniu dziedzińca zewnętrznego Zamku Sułkowskich m.in. rozmawiamy z naszym gościem

Czesław Bułka, wójt gminy Porąbka

2017-04-13

O bielskim PKS, modernizacji drogi Czaniec- Andrychów i przedszkolach publicznych rozmawiamy z naszym gościem.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2017-04-12

Z naszym gościem rozmawiamy o zmianach w bielskim PKS i rozbudowie pasa startowego w Kaniowie.

Dorota Habdas, Justyna Pszczółka, Bake Off - Ale Ciacho!

2017-04-11

Tuż przed świętami wielkanocnymi tajne receptury i cukiernicze triki zdradzą nam siostry Dorota Habdas i Justyna Pszczółka, uczestniczki kulinarnego show.

Jolanta Koźmin, Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów

2017-04-10

42. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy wystartuje już za dwa tygodnie. Którędy przebiega trasa i na jakie atrakcje można liczyć, pytamy Jolanty Koźmin z Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów, które jest organizatorem imprezy.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-04-07

Wojewoda śląski nie chce w Bielsku-Białej ronda im. Ryszarda Dziopaka, twórcy bielskiej Fabryki Samochodów Małolitrażowych. Naszego gościa pytamy także o metropolię śląską, miliony na przebudowę odcinka DK nr 52.

Barbara Kropka, targi budownictwa w Bielsku-Białej

2017-04-06

Już w piątek 7 kwietnia rozpoczną się 51 Targi Budownictwa i Strefy Dobrych Wnętrz „Twój Dom 2017”. W hali pod Dębowcem zaprezentuje się 240 wystawców.

Joanna Staniucha-Szczurek, siatkarka BKS kończy karierę

2017-04-05

To będzie wyjątkowy mecz. W Bielsku-Białej w najbliższą niedzielę swoje ostatnie spotkanie w karierze zagra Joanna Staniucha-Szczurek. „Stasia” pochodzi z Goleniowa k. Szczecina, ale swoje miejsce w życiu znalazła w Bielsku-Białej.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-04-04

Szkoła Podstawowa nr 9 na Podlesiu w Żywcu będzie miała dwa budynki. Gdzie ostatecznie będą uczyły się dzieci wyjaśnia burmistrz Antoni Szlagor.

Thomas Hajek, Fabryka Samochodów Elektrycznych

2017-04-03

W Bielsku-Białej ma być produkowany samochód elektryczny. Prototyp został oficjalnie przedstawiony w stolicy. Kiedy ruszy produkcja w FSE? Gdzie znajduje się hala produkcyjna? Rozmawiamy z dyrektorem generalnym fabryki.

Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Bielsko-Biała

2017-03-31

O samochodach elektrycznych, rowerach miejskich i Złotych Maskach rozmawiamy z naszym gościem.

dr Jolanta Klemens- III Podbeskidzka Konferencja Medyczna

2017-03-30

Rzecz będzie nie tylko o seksie. W Bielsku-Białej w najbliższą sobotę odbędzie się III Podbeskidzka Konferencja Medyczna pod tytułem: Wszystko, co powinniście wiedzieć, a boicie się zapytać- na styku psychiatrii, urologii, seksuologii i ginekologii.

Stanisław Kucharczyk, wicestarosta żywiecki

2017-03-29

O bieżących remontach na drogach powiatu żywieckiego i dostosowaniu sieci szkół ponadgimnazjalnych do nowego ustroju szkolnego rozmawiamy z wicestarostą żywieckim Stanisławem Kucharczykiem.