Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Stanisław Kotlarczyk- Oczy Etiopii

2018-04-19

2,5 tysiąca najbiedniejszych Etiopczyków dostało szansę na drugie życie. To dzięki działalności Stanisława Kotlarczyka z Kobiernic, który organizuje operacje oczu w tym kraju. To będzie już 10 taka wyprawa.

Monika Jaskólska- Nie wypada nie pomagać 4

2018-04-18

Monika Jaskólska trafiła do zakładu karnego w Wojkowicach. Bielszczanka, która podarowała malucha amerykańskiemu aktorowi Tomowi Hanksowi została zaproszona przez dyrekcję więzienia na prośbę osadzonych. Zbliża się finał 4-tej edycji akcji Nie wypada nie pomagać, z której dochód pójdzie na bielski szpital pediatryczny. Każdy może się przyłączyć do tego dzieła- są jeszcze miejsca na balu charytatywnym, na którym wystąpi zespół Feel, swoją obecność zapowiada też wokalistka Urszula Dudziak.

Adam Przemyk, Maciej Wieczorek- Klub Przedsiębiorczości

2018-04-17

Spora część firm upada, bo przedsiębiorcom brakuje podstawowej wiedzy o finansach. Nie tylko o prowadzeniu biznesu będzie można usłyszeć na spotkaniu Klubu Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej.

Agata Puszcz, Zuzanna Bojda - sztuka "Ciało Bambina"

2018-04-16

Muzyczny spektakl z wojną w tle. To najnowsza propozycja, nad którą pracuje zespół Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Co ciekawe, akcja będzie się toczyła w Skoczowie. Tuż przed premierą nieco szczegółów i ciekawostek zdradzają reżyserka sztuki "Ciało Bambina" Agata Puszcz i autorka scenariusza Zuzanna Bojda.

Gabriela Gibas-Psuturi, Anna Barabasz - Żywiecka Fundacja Rozwoju

2018-04-12

Jeżeli macie pasję i głowę pełną pomysłów albo wręcz przeciwnie nie macie pracy ani motywacji do działania, to koniecznie posłuchajcie naszego porannego programu. Gabriela Gibas-Psuturi i Anna Barabasz z Żywieckiej Fundacji Rozwoju opowiedzą o ciekawych, różnorodnych projektach i podsuną wam kilka propozycji. Sprawdźcie, jak pozyskać pieniądze, spełniać marzenia i zdobyć pracę.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2018-04-13

O przetarg na rozbudowę ul. Cieszyńskiej i nabór do przedszkoli miejskich pytamy naszego gościa.

Marek Gracz z BBOSiR- miasto dla seniorów

2018-04-11

Nordic walking, ćwiczenia ogólnorozwojowe, a może gra w boule? To zajęcia dla osób seniorów w Bielsku-Białej. Wystarczy być 50+ i można wziąć udział za darmo w dowolnych zajęciach. Nie trzeba się nigdzie zapisywać i chodzić regularnie.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2018-04-10

12 ton śmieci zebrano podczas wiosennych porządków w Żywcu. Jednak nie wszystkich mieszkańców udało się zmobilizować do działania. O tym między innymi rozmawiamy z burmistrzem Antonim Szlagorem.

Lucyna Legierska, Krystian Kroczek- miesiąc wiedzy o autyzmie

2018-04-09

„Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem”- pod takim hasłem organizują wydarzenia dla rodziców. Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom prowadzi punkty przedszkolne dla dzieci z tym zaburzeniem w Bielsku-Białej, Cieszynie, Skoczowie, Jaworzynce, czy Jastrzębiu Zdroju.

Ryszard Macura- burmistrz Cieszyna

2018-04-06

Jeśli ktoś dawno nie był w Cieszynie, to mocno się zdziwi. 27 kwietnia zostanie oficjalnie otwarty dworzec po modernizacji. Ściśle mówiąc, to już nie dworzec, a nowoczesny węzeł przesiadkowy. Naszego gościa pytamy też o inwestycje sportowe.

dr Jolanta Klemens- IV Podbeskidzka Konferencja Medyczna

2018-04-05

Seniorom będzie poświęcona IV Podbeskidzka Konferencja Medyczna w Bielsku-Białej. Jak mówi dr Jolanta Klemens, lekarz psychiatra organizatorka wydarzenia medycy, terapeuci i rodziny coraz częściej zwracają uwagę na to, że starsze osoby z otępieniem za późno trafiają do specjalisty.

posłanka Mirosława Nykiel- 100 lat po przyznaniu kobietom praw wyborcz

2018-04-04

Z naszym gościem rozmawiamy o sytuacji kobiet. 2018 r. został uznany przez kluby parlamentarne rokiem praw kobiet.

Józef Młynarczyk- na co stać Polaków na mundialu w Rosji?

2018-04-03

Czy Robert Lewandowski i jego koledzy z reprezentacji są stanie "zawojować" Rosję? Piłkarskie mistrzostwa świata już w połowie czerwca. Rozmawialiśmy o tym z Józefem Młynarczykiem, znakomitym bramkarzem współtwórcą największego dotąd sukcesu polskiej piłki- brązowym medalistą z 82 r. w Hiszpanii.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2018-03-30

Jest decyzja wojewody w sprawie nazw ulic w Bielsku-Białej. O tym między innymi rozmawiamy w porannym programie Gość Dnia z prezydentem miasta Jackiem Krywultem.

ks. Marek Uglorz- Kilka myśli przed Wielkanocą

2018-03-29

„Upamiętnianie nie wystarcza. My to musimy przeżywać i doświadczać, by stać się nowym człowiekiem”- mówi o świętach Wielkanocnych duchowny kościoła ewangelicko-augsburskiego. Z naszym gościem, członkiem bielskiego Okręgowego Związku Hodowców Drobnego Inwentarza rozmawiamy także o jajkach i kurach.

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica

2018-03-28

O problemy na drogach m.in. przy wjeździe z Jasienicy na ekspresówkę pytamy naszego gościa. Czy mieszkańcy centrum będą mieli gdzie parkować?

Dorota Wiewióra- Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej

2018-03-27

W tym roku Żydzi będą świętować w tym samym czasie, co katolicy. Ich święto Pesach rozpoczyna się w najbliższy piątek i zbiega się z chrześcijańską Wielkanocą.

Czesław Bułka, wójt gminy Porąbka

2018-03-26

Kiedy ruszy budowa kanalizacji w Bujakowie? Z naszym gościem rozmawiamy także o ciekawych wydarzeniach kulturalnych, które szykują się w gminie.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2018-03-23

Z naszym gościem rozmawiamy m.in. o problemach z rozbudową ul. Cieszyńskiej, rankingu miast zrównoważonych i dniu otwartym dla osób starszych.

prof. Jarosław Janicki- ATH pozyskała miliony złotych

2018-03-22

12 mln zł pozyskała bielska uczelnia w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pieniądze zostaną przeznaczone na 2-letni projekt pod nazwą „Akademia Przyszłości- Kompleksowy Program Rozwoju Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej”.