Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-05-26

O planach drogowych pod Szyndzielnią i przygotowaniach do przyjęcia 3-latków w przedszkolach rozmawiamy z naszym gościem.

Andrzej Filipiak, dyrektor 25 Biegu Fiata

2017-05-25

Oni biegali dużo wcześniej, zanim przyszła na to moda. O fenomenie Biegu Fiata, który w Bielsku-Białej odbywa się już od 25 lat rozmawiamy z jego organizatorem.

A. Porębska-Puszyńska, K. Gałuszka- Dni Bezpieczeństwa Kultury Ruchu

2017-05-24

O bezpieczeństwie na drogach uczą dzieci poprzez konkursy i zabawę. Robią to od lat i jak pokazują policyjne statystyki są tego efekty. W sobotę odbędą się 24 Dni Bezpieczeństwa Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-05-23

Podobno w Żywcu jednej nocy zniknęło dzikie wysypisko. Czy to w ogóle możliwe? Naszego gościa pytamy także o SP nr 9 w Podlesiu.

Joanna Edelman, Paweł Jarosz- dorośli nie mają czasu na wolontariat

2017-05-22

Joanna Edelman prowadzi Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany. Niewidomy Paweł Jarosz korzysta z pomocy wolontariusza. 3 lata temu sam został wolontariuszem fundacji!

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-05-19

Mieszkańcy bielskiego Lipnika pikietowali pod urzędem miejskim, bo nie dopuszczono ich do udziału w spotkaniu na temat przyszłości tej dzielnicy. O tym m.in w porannym programie.

k. Grzegorz Kierpiec, Marian Butor- 7 edycja Rozkręć Wiarę

2017-05-18

Przemierzają na rowerze tysiące kilometrów krzewiąc wiarę. W porannym pr GD ks. Grzegorz Kierpiec i Marian Butor, organizator i uczestnik 7 edycji wyprawy pod hasłem Rozkręć wiarę. Tegoroczna będzie 2-etapowa.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2017-05-17

Inwestycje z Podbeskidzia znalazły się w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, dokumencie zaakceptowanym przez rząd. Jakie będą z tego korzyści? Naszego gościa pytamy też o inwestycje drogowe

Mirek Dunat, Ola Skarewicz- Klub Żeglarski HALNY

2017-05-16

Woda uczy pokory i odpowiedzialności za siebie oraz załogę- mówią żeglarze z Halnego. Bielski klub żeglarski świętuje 50-lecie działalności.

Dariusz Skrobol, Marta Wesołowska- Daisy Days Pszczyna

2017-05-15

To właśnie angielska arystokratka jest centralną postacią festiwalu Daisy Days, a więc kilkunastu wydarzeń które odbędą się w Pszczynie w najbliższy weekend. Jak się okazało, zacięcie fotograficzne miał kucharz rodziny.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-05-12

Z naszym gościem rozmawiamy o budżecie obywatelskim na 2018 r., 18 Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki oraz "wyprzedaży" w bielskich teatrach.

Marek Starsiak, schronisko na Chrobaczej Łące

2017-05-11

Schronisko było ubezpieczone, ale otrzymane środki prawdopodobnie nie pokryją wszystkich kosztów remontu. Trwa odbudowa schroniska na Chrobaczej Łące w Beskidzie Małym po pożarze, do którego doszło w styczniu.

Monika Jaskólska, Bielsko-Biała dla Toma Hanksa

2017-05-10

Kiedy będzie gotowy Fiat 126 p dla aktora, w jakim będzie kolorze? Te i inne pytania zadajemy bielszczance, która realizuje charytatywne akcje i pomaga bielskiemu szpitalowi pediatrycznemu

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-05-09

Mecz charytatywny - po jednej stronie Kuba Błaszczykowski i Przyjaciele po drugiej Kabarety i Górale - najpierw w piłkę nożną, potem w siatkówkę. Do tego kabareton oraz koncert Sylwii Grzeszczak - tak w tym roku Żywiec powita lato. Między innymi o szczegółach tego wydarzenia porozmawiamy z burmistrzem miasta Antonim Szlagorem.

prof. Jarosław Janicki, rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej

2017-05-08

W najbliższy czwartek rozpocznie się 18 edycja Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki. To mnóstwo wydarzeń, które zwieńczy Piknik Nauki na rynku Starego Miasta. Nasz gość zaprasza też na Święto Studentów.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-05-05

O modernizacji ul. Międzyrzeckiej i budowie małego mostu na rzece Biała miedzy innymi rozmawiamy z naszym gościem.

Ryszard Macura, burmistrz Cieszyna

2017-05-04

Naszego gościa pytamy o przenosiny tymczasowego dworca autobusowego, problemy z gołębiami oraz plany wobec Wzgórza Zamkowego.

Jacek Pilarski z Pietrzykowic, współwłaściciel Oskara

2017-05-02

Nasz gość zdobył Oscara za specjalne efekty tła w filmie "Księga Dżungli". Pytamy go, jak trafił do świata filmów. Rozmawia Paweł Chudecki.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-04-28

O spór z wojewodą śląskim w sprawie Ryszarda Dziopaka, wieloletniego dyrektora FSM pytamy naszego gościa. jest też zaproszenia na Majówkę.

dr Klaudiusz Komor- prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej

2017-04-27

Lekarze chcą, żeby przy przyjęciu dziecka do żłobka, szkoły, czy szpitala przedstawiano zaświadczenia o szczepieniach. Takie stanowisko przyjęte zostało na Okręgowym Zjeździe Lekarzy Beskidzkiej Izby Lekarskiej i przesłane do ministerstwa zdrowia.