Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Szymon Kułakowski- Dzień Czystego Powietrza

2017-11-23

Bielska fundacja ekologiczna ARKA zainaugurowała Dzień Czystego Powietrza. To ogólnopolska akcja prowadzona od 13 lat, która w tym roku odbędzie się w ponad 100 gminach.

J. Picheta, J.Wątroba, M. Słonina- KALENDARZ BESKIDZKI 2018

2017-11-22

To nie jest zwykły kalendarz do powieszenia na ścianę, a pasjonująca lektura na wiele jesienno-zimowych wieczorów. Na rynku pojawił się Kalendarz Beskidzki na 2018 rok, publikacja która ukazuje się od ponad 50 lat.

Karina Skwarczyńska i Gabriela Skwarczyńska

2017-11-21

Ma dopiero 11 lat, ale jest wielkim talentem i wielkim skarbem gminy. W porannym programie rozmawialiśmy z Kariną Skwarczyńską z Porąbki i jej mamą Gabrielą. Karina jest młodą, uzdolnioną piosenkarką. Zdobyła już nagrody na prestiżowych przeglądach wokalnych w kraju. Otarła się także o etap preselekcji do dziecięcej Eurowizji.

podkomisarz Krzysztof Stankiewicz- giną piesi

2017-11-20

Za nami tragiczny tydzień na drogach powiatu bielskiego. W ciągu kilku dni zginęło 2 pieszych. Nasz gość apeluje do pieszych, dajcie sobie szanse- używajcie odblasków. Nasz gość jest naczelnikiem wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-11-18

Naszego gościa pytamy m.in. o wycinkę drzew w Wapienicy oraz projekt poselski PiS dotyczący zmian w samorządzie

dr Anna Byrczek- hospicjum domowe św. Kamila

2017-11-16

Bielskie hospicjum otrzymało ostatnio nagrodę Prezydenta RP „Dla dobra Wspólnego”. Nasz gość od 26 lat działa w hospicjum, które pomaga chorym na nowotwory w ich domach. Z jakimi problemami się zmagają?

prokurator Jacek Boda- oszustwa metodą "na wnuczka"

2017-11-15

Ich ofiarami są starsi samotni ludzie, którzy często tracą dorobek całego życia. Mimo ostrzeżeń w mediach, oszuści stosujący metodę „na wnuczka” mają się świetnie i nadal są skuteczni.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-11-14

Z naszym gościem rozmawiamy o zmianach proponowanych w samorządzie przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Pytamy też, dlaczego przy przystankach autobusowych pojawiły się... wiatraki oraz czy jest szansa na lodowisko w mieście.

Lucyna Legierska- Światowy Dzień Wcześniaka

2017-11-13

Chcą zwrócić uwagę na problem rodziców, których dzieci przyszły na świat przed terminem. W tym tygodniu przypada Światowy Dzień Wcześniaka. W naszym kraju dotyka on prawie co dziesiątą rodzinę. „Wcześniactwo nie kończy się na opuszczeniu oddziału neonatologicznego, to dopiero początek drogi”- mówi psycholog i logopeda Lucyna Legierska, która pracuje z niepełnosprawnymi przedszkolakami.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-11-10

Czy mieszkańcy wybiorą Bielsku-Białej nowe miasto partnerskie? Na to się zanosi. Jak się to tego ustosunkowały władze miasta?

Marian Błachut, chcą zmienić dostawcę ciepła

2017-11-09

Przełomowe zmiany czekają mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Władze gminy chcą zmienić dostawcę ciepła. Na ostatniej sesji rady miejskiej przegłosowano uchwałę intencyjną w tej sprawie. O powodach tej decyzji mówi burmistrz czechowickiej gminy

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2017-11-08

Problemy z wyłonieniem wykonawcy przetargu na remont drogi w Czechowicach-Dziedzicach. O tym m.in. w porannej rozmowie.

Tomasz Jano, nowa jaskinia w Beskidach?

2017-11-07

Nowa jaskinia w Beskidzie Żywieckim? Jest taka szansa. Odkrycia dokonali przez przypadek podczas szkolenia ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR.

Marta Baj- pierwszy program o gotowaniu dla psów

2017-11-06

Czy gotowanie dla czworonoga jest przykrym obowiązkiem, czy przyjemnością. A może wystarczy karma ze sklepu? Bielszczanka, z zawodu zoopsycholożka prowadzi pierwszy telewizyjny program kulinarny dla psów....

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-11-03

Tylko jedna firma stanęła do ogłoszonego przez Urząd Miejski przetargu na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Bielska-Białej. Swoją ofertę wyceniła na 75 milionów złotych. Kto zajmie się wywozem śmieci i czy odbije się to na kieszeni bielszczan - o to pytamy prezydenta miasta Jacka Krywulta.

E. Jaksik, M. Drabek - festyn dla Ady

2017-11-02

Ma 23 lata. Urodziła się z przepukliną mózgowo-rdzeniową, jest osobą pogodną i bardzo komunikatywną, mimo że niepełnosprawną. Teraz jednak stan zdrowia Ady pogorszył się znacznie. W niedzielę społeczność bielskich Mazańcowic organizuje festyn charytatywny dla Ady Muzyki. W porannym programie gościliśmy organizatorkę festynu - Ewelinę Jaksik i pedagog Ady - Marzenę Drabek.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-10-31

Po raz kolejny groźna wichura nie oszczędziła żywieckiego parku. Między innymi o stratach jakie spowodował orkan Grzegorz rozmawiamy z burmistrzem Żywca Antonim Szlagorem.

Dariusz Gajny, bielski działacz i społecznik

2017-10-30

Spektakle i koncerty na bielskim Cmentarzu Żydowskim cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są jednak i przeciwnicy wystawiania sztuki w tym miejscu. O szacunku, pamięci i miejscach z niezwykłym klimatem rozmawiamy z Dariuszem Gajnym, działaczem, społecznikiem i organizatorem "Dziadów" oraz "Koncertu Zaduszkowego" w Bielsku-Białej.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-10-27

Dwa razy więcej stacji do wypożyczania rowerów pojawi się w kolejnym sezonie na ulicach Bielska-Białej. O ogłoszonym właśnie przetargu rozmawiamy z prezydentem Jackiem Krywultem. Wracamy też do tematu strefy przemysłowej w Lipniku i wyjaśniamy, jak będzie działał nowy system powiadamiania mieszkańców.

ks. Krzysztof Cienciała, parafia ewangelicka w Bielsku-Białej

2017-10-26

Zbliża się kulminacja obchodów 500-lecia Reformacji. Naszego porannego gościa pytaliśmy m.in. o to jaki był ten ostatni rok dla Kościoła ewangelickiego w Polsce i w diecezji cieszyńskiej? Co wydarzyło się w ramach obchodów pięciu wieków Reformacji?