Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Grzegorz Gładysz, komendant straży miejskiej w Bielsku-Białej

2017-03-23

Mamy astronomiczna wiosnę, kończy się sezon grzewczy. Naszego gościa pytamy o kontrole spalania odpadów w przydomowych piecach.

Jacek Obstarczyk, Jacek Stolarczyk, Krzysztof Kokoszewski - The ThreeX

2017-03-22

Nasi goście z zespołu the Threex to młodzi zdolni muzycy. Razem grają od 15 lat. Są pomysłodawcami i głównymi organizatorami nowego festiwalu muzycznego w Bielsku-Białej. Jutro rozpoczyna się jego 2 edycja.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-03-21

Naszego gościa pytamy o rewitalizację miasta oraz działania na rzecz seniorów.

prof. Jarosław Janicki, Aneta Kras - Akademia Techniczno-Humanistyczna

2017-03-20

Z rektorem bielskiej uczelni prof. Janickim rozmawiamy m.in. o skutkach zmian w finansowaniu uczelni wyższych oraz inwestycjach. Aneta Kras z samorządu studenckiego zdradza szczegóły zbliżającego się wielkimi krokami święta studentów.

Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Bielsko-Biała

2017-03-20

Aż 7 nominacji dla bielskich teatrów do Złotych Masek- Nagrody Teatralnej za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej w 2016 roku. O tym m.in. w rozmowie z naszym gościem.

Dawid Gach z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty

2016-03-16

Ratownicy z całego kraju będą się szkolić w Kętach. W czym?

Andrzej Listowski- WORD, Krzysztof Stankiewicz- KMP

2017-03-15

Na Podbeskidziu doszło już do śmiertelnego wypadku z udziałem kierowcy jednośladu. W Łodygowicach zginął młody człowiek. Co zrobić, żeby takich zdarzeń było jak najmniej? Rozmawiamy z Krzysztofem Stankiewiczem, z-ca naczelnika bielskiej drogówki oraz Andrzejem Listowskim z bielskiego WORDu, specjalistą od rekonstrukcji wypadku drogowego.

Robert Piętka, wójt gminy Milówka

2017-03-14

Między innymi o "obejściu" Węgierskiej Górki, ścieżkach rowerowych i parkingach rozmawiamy z naszym gościem.

Bartłomiej Juroszek, Tomasz Gancarczyk- o odkryciu nieznanych jaskiń

2017-03-13

Cztery nieznane dotąd jaskinie, znajdujące się w granicach administracyjnych Bielska-Białej odkryli grotołazi ze Stowarzyszenia Ochrony Jaskiń Grupa Malinka. Dzięki współpracy Lokalnej Organizacji Turystycznej Beskidy, Grupy Malinka i studenckiego koła naukowego RESET przy ATH powstają materiały kartograficzne i wirtualny spacer po jaskini.

Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Bielsko-Biała

2017-03-10

Z naszym gościem rozmawiamy m.in. o modernizacji kolejki na Szyndzielnię oraz ulgach dla prywatnych muzeów.

Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze

2017-03-09

Rusza przebudowa starej drogi na Cieszyn. Naszego gościa pytamy także m.in. o to, jak przebiega budowa hali sportowej oraz o budynek socjalny. Ta ostatnia inwestycja jeszcze się nie rozpoczęła.

Andrzej Płonka, starosta powiatu bielskiego

2017-03-08

O pieniądzach, pozyskanych na usuwanie skutków powodzi i samochodzie dla szczyrkowskiego SMS rozmawiamy z naszym gościem.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-03-07

Ruszył nabór wniosków do programu ograniczenia niskiej emisji dla miasta Żywca. Na co i w jakiej wysokości można dostać dofinansowania wyjaśnia burmistrz miasta Antoni Szlagor.

Andrzej Pyć, prezes BKS S.A. /siatkarki BKS Profi Credit

2017-03-06

Miały walczyć o miejsce w pierwszej szóstce Orlen Ligi, a tymczasem walczą o utrzymanie. Ostatnie mecze dają jednak nadzieję na lepszy wynik. Czy bielskie siatkarki wrócą do hali pod Dębowcem?

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-03-03

Miejscy urzędnicy korzystają z pomysłów bielszczan. To drugi taki przypadek. Z naszym gościem rozmawiamy także m.in. o akcji Kupa wstydu...

Jolanta Dygoś, dyrektor Kina na Granicy

2017-03-02

Aktorka Karolina Gruszka, reżyserka Agnieszka Holland i aktor Leszek Żurek- to tylko niektórzy goście najbliższej edycji festiwalu filmowego Kino na granicy w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Duże 6-dniowe święto filmu środkowoeuropejskiego odbywa się co roku na przełomie kwietnia i maja.

Jacek Bazan, w wieku 48 lat dowiedział się, kim jest jego ojciec

2017-03-01

Nasz gość, to były dziennikarz śledczy. Mieszka w Tychach. Niedawno odkrył, że jest synem... Krzysztofa Materny, dziennikarza, satyryka, konferansjera, producenta, aktora i reżysera.

Janusz Michałek, Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu

2017-02-28

Chcą obniżyć ceny za paliwa stałe, takie jak prąd, czy węgiel. Platforma zakupowa nie tylko dla instytucji, firm, ale także dla każdego zwykłego mieszkańca Żywiecczyzny jest tworzona w ramach Klastra Energii „Żywiecka Energia Przyszłości”.

Jacek Jawień, organizator Festiwalu Górskiego Wondół Challenge

2017-02-27

Jacek Jawień z Grupy Beskidzkiej GOPR zdradza jakie atrakcje czekają na uczestników VII edycji imprezy, która startuje już 3 marca.

Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej

2017-02-24

Projekt przepadł w głosowaniu, ale gmina go zrealizuje. Bielska gmina wybuduje nowe górskie ścieżki dla rowerzystów, które połączą Szyndzielnię z Kozią Górą.