Gość Radia BIELSKO

Zapraszamy gości, żeby porozmawiać o rzeczach ważnych dla mieszkańców naszego regionu.

Grzegorz Dopart, od 4 lat mieszka w Chinach

2017-07-28

Kiedy najlepiej wybrać się do Chin? Jak dogadacie się z Chińczykami? W programie Gość Dnia propozycja na wakacje dla ciekawskich świata. Rozmowa z Grzegorzem Dopartem, który od 4 lat mieszka w Pekinie i pracuje w szkole językowej.

Arek Stasicki, Wojciech Bielk- GRA O ŻYCIE

2017-07-27

Jesteś świadkiem wypadku drogowego. Niestety, nikogo oprócz ciebie nie ma na miejscu. Wezwałeś pogotowie, policję i zastanawiasz się co dalej? Każdy z nas może się znaleźć w takiej sytuacji. „Nie trzeba być lekarzem, czy ratownikiem medycznym żeby uratować komuś życie”- przekonujemy w „Grze o życie”, nowym projekcie Radia BIELSKO i Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Małgorzata Kiereś- 54 Tydzień Kultury Beskidzkiej

2017-07-26

Już w najbliższą sobotę 29 lipca rozpocznie się TKB. To festiwal, jakiego nigdzie indziej nie znajdziecie.

ks. D.Koryciński, ks. M. Pomper- Pielgrzymka na Jasną Górę

2017-07-25

Plakaty pojawiły się nawet w języku... węgierskim. Tak zainspirowały wiernych w diecezji bielsko-żywieckiej słowa papieża Franciszka- „Wstań z kanapy! Chodź z nami!”. 6 sierpnia wyruszy 26 piesza pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę. Nadal można się zapisywać.

Paweł Łękawa, Maciej Kołodziejczyk, Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbe

2017-07-24

Dynamiczna, widowiskowa, a jednak wciąż mało znana gra. Mimo to Ultimate Frisbee zyskuje coraz więcej fanów i naprawdę dobrych zawodników. W najbliższy weekend zmierzą się oni w Mistrzostwach Polski na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. O zawodach rozmawiamy z Pawłem Łękawą dyrektorem MOSIR-u, zaś samą dyscyplinę sportu przybliży nam organizator imprezy Maciej Kołodziejczyk z bielskiej drużyny 2obvious.

Marcin Grzybowski, kajakarz

2017-07-21

Pasja, upór i siła - to Marcinowi Grzybowskiemu, kajakarzowi z Czechowic-Dziedzic pozwala wygrywać. Ostatnio wywalczył złoty medal w mistrzostwach europy w czwórce kanadyjce na dystansie tysiąca metrów. O sportowych emocjach, treningach w rodzinnym mieście i planach na przyszłość rozmawiamy w programie Gość Dnia.

Artur Beniowski, wójt gminy Bestwina

2017-07-20

Tylko do końca lipca mieszkańcy gminy Bestwina mogą zgłaszać wnioski do planu zagospodarowania przestrzennego. W urzędzie gminy trwają prace nad nowym dokumentem.

Magdalena Solich-Talanda- rekordzistka świata we freedivingu

2017-07-19

Freedivingiem zainteresowała się 3 lata temu, dziś jest 2-krotną mistrzynią świata, a teraz pobiła swój własny rekord świata! Reprezentantka Polski Magdalena Solich-Talanda z Bestwiny przepłynęła pod wodą na jednym wdechu 191 m! To prawie 8 długości standardowego basenu bez wynurzania się! Rekord został pobity na Basenowych Mistrzostwach Polski we Freedivingu w Opolu.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-07-18

Jest szansa, że Jezioro Żywieckie będzie czystsze. Obecnie trwają prace nad uzyskaniem końcowych decyzji administracyjnych na wykonanie odmulania zbiornika. To pierwszy krok w kierunku zagospodarowania jego brzegów i poważniejszych inwestycji na tym terenie. O tym i innych ważnych dla Żywca tematach rozmawiamy z burmistrzem Antonim Szlagorem.

Mira Bernardes-Rusin- II Bystrzańskie Lato Filmowe

2017-07-17

Chcą, żeby Bystra kojarzyła się nie tylko z malarzem Julianem Fałatem i uzdrowiskiem, ale także z filmami. W małej miejscowości k. Bielska-Białej postanowili, że będą organizować festiwal filmowy! Program imprezy jest różnorodny i ambitny.

Dariusz Matusiak, Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej

2017-07-14

Kiedy bielscy policjanci wprowadzą się do nowej komendy? O to m.in. pytamy insp. Dariusza Matusiaka, Komendanta Miejskiego Policji.

prof. Jarosław Janicki, Akademia Techniczno-Humanistyczna

2017-07-13

Niektóre śląskie uczelnie ograniczają nabór w związku z nowymi zasadami finansowania uczelni z budżetu państwa. Teraz najwięcej pieniędzy otrzymają te wyższe szkoły, w których na 1go wykładowcę przypada od 11 do 13 studentów. Ma to poprawić jakość kształcenia.

prof. Henryk Kąkol- geometrii będą uczyli się na pomarańczach

2017-07-12

Ok. 200 uczniów gimnazjów z Bielska-Białej i okolicznych miejscowości weźmie udział w projekcie fundacji „Matematyka dla wszystkich”.

Arkadiusz Stasicki, Wojciech Biela- pierwsza pomoc

2017-07-11

Nie trzeba być supermanem, żeby uratować komuś życie. „Coraz częściej znajdują się osoby, które potrafią udzielić pierwszej pomocy, ale wciąż jest ich za mało”- mówi Wojciech Biela, ratownik medyczny i dyspozytor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Nadal jednak nasza pomoc ogranicza się do wezwania karetki i nerwowego oczekiwania na jej przyjazd. Boimy się sami działać. Czas jest w tym przypadku na wagę złota.

Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa

2017-07-10

W tych dwóch miejscach w Skoczowie często dochodzi do stłuczek. W porannym programie nie tylko o drogach, pytamy także o nowe przedszkole.

Andrzej Pyć, siatkarki BKS Profi Credit

2017-07-07

Znamy prawie cały skład bialskich siatkarek na nowy sezon. Karty odkrywamy razem z prezesem klubu.

Jacek Bożek z Klubu Gaja- Big Jump

2017-07-06

Każdy może przyłączyć się do akcji wchodząc do najbliższego akwenu lub zanurzając w nim dłonie czy stopy! W ten sposób Europejczycy manifestują swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom i przyrodzie. To już w niedzielę. Przy tej okazji ekolodzy mówią także o zagrożeniach dla naszych rzek.

Paweł Pieczarka- 12 Oscypek Fest w Żywcu

2017-07-05

Przed nami weekend z serem góralskim w roli głównej. Z naszym gościem rozmawiamy o tym, jak beskidzką halę przenieśli do... miasta.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca

2017-07-04

O dużych miejskich inwestycjach oraz o tym, czy województwo podbeskidzkie jest potrzebne rozmawiamy z Antonim Szlagorem, burmistrzem Żywca.

Monika Jaskólska- Bielsko-Biała dla Toma Hanksa

2017-07-03

To już w najbliższą niedzielę! 9 lipca w 61 urodziny amerykańskiego gwiazdora zostanie oficjalnie pokazany Fiat 126 p, który poleci do USA. To prezent bielszczan dla aktora. Wydarzeniu będą towarzyszyły targi "Made in Bielsko" oraz zbiórka na szpital pediatryczny.